کد خبر : 3747
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۹

چرا شورای شهر، خبرنگاران را «ملابنویس» می‌خواهد؟!

چرا شورای شهر، خبرنگاران را «ملابنویس» می‌خواهد؟!

    هاتف‌نیوز – از زمانی که شورای چهارم به اصطلاح کلانشهر رشت شروع به کار کرده موضوعی فکر و ذهن مرا در طول این یکی دو ساله به خود معطوف داشته است. بنده از شورای اول شهر رشت همپا و همگام این شورا بوده و با بد و خوب آن همراه بودم و همیشه هم

    هاتف‌نیوز – از زمانی که شورای چهارم به اصطلاح کلانشهر رشت شروع به کار کرده موضوعی فکر و ذهن مرا در طول این یکی دو ساله به خود معطوف داشته است.
بنده از شورای اول شهر رشت همپا و همگام این شورا بوده و با بد و خوب آن همراه بودم و همیشه هم تلاش کردم در جهت اهداف توسعه‌یی، رفع کدورتها، ایجاد همگرایی و حرکت در جهت منافع شهر و شهروندان اقدام کنم و به سهم خود تلاشی نموده باشم تا مشارکت اجتماعی و آگاهی‌بخشی نسبت به پروژه‌های شهری را افزایش دهم.
چیزی که ذهن مرا در این یکی دو ساله به خود معطوف داشته این است که چرا شوراییان خبرنگاران را «ملابنویس» می‌خواهند؟ هر زمان که خواستند خبرنگاران بایستی باشند و هر زمان که نخواستند خبرنگاران باید صحن شورا را ترک کنند.
اگر قرار است جلسات غیرعلنی تشکیل شود قانون این موضوع را پیش‌بینی کرده خب اصلاً خبرنگاران را دعوت نکنند و گرنه جلسات شورا مطابق معمول علنی و با حضور خبرنگاران برگزار می‌شود. این موضوعی پسندیده نیست که در شورای چهارم باب شده و پشت سر هم جلسات غیرعلنی برگزار مي‌شود و خبرنگاران را از صحن علنی شورا خارج می‌کنند.
آیا اینچنین می‌خواهیم که مطالب شورا به مردم منتقل شوند؟ کانالیزه‌کردن و از صافی گذرانیدن مطالب و هدایت خبرنگاران به یک سمت، کاری مقبول و پسندیده نیست و مردم هم نمی‌پسندند.
بد نیست بدانیم در تبصره‌ی نخست ماده‌ی 11 آیین‌نامه‌ی اجرایی تشكیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها آمده که «جلسات شورا علنی و حضور مستمع با نظر رئیس شورا مجاز خواهد بود ولی به تقاضای كتبی شهردار و نیز فرماندار و یا بخشدار ذیربط و موافقت اكثریت مطلق اعضای حاضر می‌تواند جلسه غیرعلنی تشكیل شود.»
قطعاً شهروندان رشت که خبرنگاران را چشم و گوش جامعه می‌دانند هرگز نمی‌پسندند که واسطه‌های آنهایعنی همین خبرنگاران با مسوولان و کسانی که می‌توانند آنها را با مدیران شهری خود پیوند دهند، تنها آن چیزهایی را بنویسند و یا انتقال دهند که خواسته‌‌ی عده‌یی است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 5 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.