کد خبر : 3603
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۱

اجرای طرح فاضلاب 11 شهر گیلان به یکهزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیازمند است

اجرای طرح فاضلاب 11 شهر گیلان به یکهزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیازمند است

هاتف‌نیوز – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر این استان را نیازمند 15 هزار میلیارد ریال(یکهزار و 500 میلیارد تومان) اعتبار اعلام کرد.

    هاتف‌نیوز – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر این استان را نیازمند 15 هزار میلیارد ریال(یکهزار و 500 میلیارد تومان) اعتبار اعلام کرد.
بر پایه‌ی گزارش روابط عمومی شرکت آبفای استان گیلان مهندس کاظم لطفی با بیان اینکه 11 شهر رشت، بندرانزلی، بندرآستارا، تالش، فومن، صومعه‌سرا، آستانه‌ی اشرفیه، سیاهکل، لاهیجان، رودسر و لنگرود برای برخورداری از اجرای طرح فاضلاب برای پیشرفت پروژه به این منابع نیاز دارند، گفت: از شهرهای رشت و انزلی به عنوان شهرهای برخوردار از اعتبارات بانک جهانی نام می‌برند اما با توجه به تحریمهای موجود به دلیل قطع خط اعتباری پروژه متوقف گردیده و از سال 93 برای جلوگیری از آلایندگی رودخانه‌ها نسبت به اجرای طرح اقدام شده است.
لطفی همچنین پروسه‌ی زمانبندی شده برای جمع‌آوری فاضلاب از رودخانه‌ها را پنجساله اعلام کرد و تصریح نمود: در ایام «دهه‌ی فجر» با بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ PSW با ظرفیت 400 تا 500 لیتر در ثانیه 20درصد فاضلاب رشت در محدوده‌ی غرب جمع‌آوری شده و به تصفیه‌خانه‌ی فخب منتقل خواهد شد.
وی در ادامه افزود: با بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ PSK نیز در «هفته‌ی دولت» سال 94 در پروسه‌یی 9 ماهه در مجموع حدود 800 لیتر در ثانیه فاضلاب به تصفیه‌خانه‌ی فخب منتقل می‌گردد که بخشی از مناطق شرقی رشت را در برداشته و در مجموع 30 درصد فاضلاب رشت ساماندهی خواهد شد.4
مدیرعامل آبفای استان گیلان با بیان برنامه‌های اجرایی برای ساماندهی70 درصد باقیمانده‌ی فاضلاب رشت اظهار کرد: در سالهای 94 و 95 به ظرفیت انتقال فاضلاب به تصفیه‌خانه 20 درصد افزوده شده و همچنین نسبت به احداث تصفیه‌خانه‌های Local در مسیر رودخانه‌های رشت اقدام خواهد شد.
وی با اشاره به توافقها و نشستهای تخصصی با شورای شهر رشت و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در راستای احیای رودخانه‌های «زرجوب» و «گوهررود» رشت احداث تصفیه‌خانه‌های local در مسیر این دو رودخانه را بهترین و کوتاهترین راه دانست که مانع ورود فاضلاب به رودخانه‌ها خواهد شد.
مدیرعامل آبفای استان گیلان اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر استان را نیازمند تخصیص اعتبار یکهزار و 500 میلیارد تومانی دانست و افزود: 500 میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک توسعه‌ی اسلامی تأمین خواهد شد و پنج شهر نیز در موافقتنامه‌ی بانک بوده و در اصلاحیه‌ی آن چهار شهر دیگر افزوده خواهد شد.
مهندس لطفی تأمین اعتبار مورد نیاز شهرهای رشت و انزلی را از خط اعتباری دولت و محل اعتبارات تبصره‌ی 3 و مشارکت مردمی عنوان کرد و افزود: با حمایت نمایندگان استان و نگاه ویژه‌ی استاندار گیلان به طرحهای آب و فاضلاب استان انتظار داریم اعتبارات مورد نیاز برای استان تامین شود.
وی همچنین با تأکید بر اینکه نشستهای تخصصی با معاونت راهبردی ریاست جمهوری و تیم کارشناسی تنظیم بودجه‌ی سال 94 این اقدامات را از دیگر فعالیتهای این شرکت برای تحقق اعتبارات مورد نیاز عنوان کرد و یادآور شد: 77 میلیارد تومان نیز برای اجرای طرح فاضلاب رشت و انزلی از محل اعتبارات دولتی می‌گردد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.