کد خبر : 3334
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۹

آیا می‌دانید پیشنهادی که نایب رئیس گیلانی اتاق اصناف ایران برای پیشبرد اهداف اقتصادی می‌دهد، چیست؟ تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری ملی اصناف ضروری است

آیا می‌دانید پیشنهادی که نایب رئیس گیلانی اتاق اصناف ایران برای پیشبرد اهداف اقتصادی می‌دهد، چیست؟ تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری ملی اصناف ضروری است

هاتف‌نیوز – نایب رئیس گیلانی اتاق اصناف ایران گفت: برای ارتقای سطح بهره‌وری و پیشبرد اهداف اقتصادی صنوف تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری ملی اصناف ضروری است.

هاتف‌نیوز – نایب رئیس گیلانی اتاق اصناف ایران گفت: برای ارتقای سطح بهره‌وری و پیشبرد اهداف اقتصادی صنوف تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری ملی اصناف ضروری است.
بر پایه‌ی گزارش «هاتف‌نیوز» جلال‌الدین محمد شکریه در گفت‌وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی و واگذاری کارها به بخش خصوصی باید در این زمینه هدفگذاری داشته باشیم و با تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری ملی اصناف بتوانیم در تهیه و توزیع مواد اولیه برای بخش تولید تلاش کنیم و سطح عرضه را افزایش دهیم.
وی اضافه کرد: اقتصاد کشور دولتی است و اکثر کارخانه‌های بزرگ دولتی هستند، دولت باید با اجرای اصل 44 قانون اساسی از واگذاری امور به بخش خصوصی حمایت کند و یک فرصت جدید برای اصناف و بخش خصوصی ایجاد کند که این مهم برای اقتصاد کشور ضروری است.
شکریه تصریح کرد: اصناف با توجه به در اختیار داشتن سه میلیون واحد صنفی و 17 درصد سهم در تولید ناخالص ملی باید از حمایت بیشتری برخوردار باشند زیرا در همه‌ی کشورهای اروپایی و پیشرفته 50 درصد اشتغال و 40 درصد صادرات و 50 درصد تولید ناخالص داخلی در اختیار اصناف است و این نشان از نقش تاثیرگذار اصناف دارد.
وی افزود: در ایران به دلیل نبود حمایت از اصناف و درست عمل نکردن نظام بانکی، نقش بخش خصوصی در توسعه‌ی اقتصادی درست دیده نشده که این روند مستلزم بازنگری است.
شکریه خاطر نشان کرد: برخی از موارد موجود در قوانین مالیاتی، تامین اجتماعی و نظام بانکی مانع اشتغالزایی هستند و باید اصلاح شوند و همچنین لازم است دیگر قوانین دست و پاگیر و مضر برای اقتصاد کشور کنار گذاشته شوند.13
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت نیست، افزود: اقتصاد مقاومتی نقشه‌ی راهی است که اقتصاد کشور را در مقابل آسیبهای کشورهای دیگر به روز می‌کند اما با قوانین موجود در حوزهای مالیات و دارایی و نظام بانکی کشور نمی‌توانیم عملکرد مثبتی را در اجرای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.
شکریه تصریح کرد: برای ارتقای بهروری از یکسو به دنبال رشد اقتصادی هستیم و از سویی دیگر همچنان تعرفه‌ی برق واحدهای تولیدی به میزان قابل توجهی زیاد است و با تعرفه واحدهای صنعتی یکسان نیست، لذا با وضعیت موجود چطور می‌توانیم شاهد بالندگی در اقتصاد کشور باشیم. اقتصاد همانند زنجیر به هم متصل است و اگر یک مجموعه درست عمل نکند، قطعا نمی‌توان پیوسته حرکت کرد.
وی با بیان اینکه اکنون اتاق اصناف ایران باید از فرصتهای موجود و ارتباطات شکل گرفته استفاده‌ی مفید بنمایند، افزود: حرکتهای رو به جلوی مثبت در اتاق اصناف ایران شکل گرفته که عضویت اتاق اصناف در شورای پول و اعتبار و همکاری در تدوین برنامه‌ی ششم توسعه و شورای گفت‌وگو از آن جمله است، اتاق اصناف ایران باید همتراز اتاق بازرگانی و اتاق تعاون قرار بگیرد.
شکریه اظهار کرد: صنوف سنتی به دلیل نبود حمایت بانکی و مالی و نبود ارتقای سطح بهره‌وری در حال تعطیلی هستند، با توجه به تواناییهای اصناف و پتانسیل و ظرفیت موجود در این بخش باید حمایت بیشتری از واحدهای سنتی و دیگر واحدها صورت بگیرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.