کد خبر : 3074
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۰

امنیت اجتماعی با اطلاع‌رسانی دقیق محقق می‌شود

امنیت اجتماعی با اطلاع‌رسانی دقیق محقق می‌شود

هاتف‌نیوز – رئیس مركز اطلاع‌رسانی ناجا در استان گیلان گفت: امنیت اجتماعی با اطلاع‌رسانی دقیق محقق می‌شود.

    هاتف‌نیوز – رئیس مركز اطلاع‌رسانی ناجا در استان گیلان گفت: امنیت اجتماعی با اطلاع‌رسانی دقیق محقق می‌شود.
برپایه‌ی گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ستاد پاسدار مهدی یارندی رئیس اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در نشست معاونت اجتماعي استان گیلان به تبیین نقش اطلاع‌رسانی در تنویر افکار عمومی پرداخت و با بیان اینکه اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف مانع از بروز شایعات می‌شود، گفت: اطلاع‌رسانی مطلوب از بروز شایعات بی‌اساس جلوگیری نموده و با آگاهی‌بخشی در بلندمدت موجب ارتقای سطح امنیت اجتماعی شهروندان می‌شود.
سرهنگ مهدی یارندی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی باید صادقانه باشد، افزود: رسانه‌ها در انعکاس صحیح اخبار و اطلاع‌رسانی پیشگام بوده و باید رسالت خود را در جامعه به درستی ایفا نمایند.
وی با ا علام اینکه نقش رسانه‌ها در انعکاس عملکرد پلیس و پیشگیری از وقوع جرم بسیار موثر است، تصریح کرد: امنیت اجتماعی با اطلاع‌رسانی دقیق رسانه محقق می‌شود.
یارندی با تاکید بر اینکه تعامل و همکاری رسانه‌ها با پلیس باید در همه‌ی زمینه‌ها بیش از پیش تقویت شود، اظهار کرد: تعامل و همکاری بین نیروی انتظامی و دست‌اندرکاران رسانه‌های گروهی موجب می‌شود اخبار به موقع و مناسب و دقیق و هدفمند اطلاع‌رسانی شود.
رئیس مركز اطلاع رسانی ناجا با بیان اینکه عملکرد رسانه‌ها عامل ایجاد نظم و امنیت اجتماعی در جامعه و موجب جلب مشارکت مردم است، اضافه کرد: عملکرد رسانه‌ها در زمینه‌ی اطلاع رسانی و پیشگیری از وقوع جرم باید در جامعه تقویت شده و نکات منفی نیز باید با بررسی کارشناسانه کاهش یابد.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها با پوشش خبری و اطلاع‌رسانی وقایع امنیتی زمینه‌ی مشارکت مردم در تامین امنیت را فراهم می‌سازند، گفت: ارائه‌ی برنامه‌های آموزشی در زمینه‌ی ضرورت امنیت اجتماعی از سوی رسانه نیز عامل جذب مشارکت مردم در تامین امنیت است.
سرهنگ مهدی یارندی مهمترین کارکرد رسانه را ایجاد نظم و امنیت عمومی در جامعه عنوان نمود و افزود: رسانه‌های جمعی می‌توانند عامل قوام نظم و امنیت اجتماعی در جامعه باشند.
رئیس مركز اطلاع‌رسانی ناجا در پایان بر تعامل و همکاری بیشتر پلیس با رسانه‌ها تاکید نمود و همچنین مشارکت بیشتر رسانه‌ها را در ایجاد نظم و امنیت در جامعه خواستار شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.