کد خبر : 2380
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۶

همه‌ی اعضای شورای شهر رشت خواهان برکناری خلیلی نیستند!

همه‌ی اعضای شورای شهر رشت خواهان برکناری خلیلی نیستند!

    هاتف‌نیوز – استیضاح محمدابراهیم خلیلی در حالی این هفته کلید خورد که تنها 9 نفر از 15 عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت پای نامه‌ی این استضیاح را امضا کرده‌اند. جسته و گریخته از شورای اسلامی کلانشهر رشت خبرهایی به گوش می‌رسد که فاطمه شیرزاد، سیدرضا موسوی روزان، اسماعیل حاجی‌پور، رضا رسولی و سیدامیرحسین علوی

    هاتف‌نیوز – استیضاح محمدابراهیم خلیلی در حالی این هفته کلید خورد که تنها 9 نفر از 15 عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت پای نامه‌ی این استضیاح را امضا کرده‌اند.
جسته و گریخته از شورای اسلامی کلانشهر رشت خبرهایی به گوش می‌رسد که فاطمه شیرزاد، سیدرضا موسوی روزان، اسماعیل حاجی‌پور، رضا رسولی و سیدامیرحسین علوی با استیضاح شهردار کلانشهر رشت رسماً مخالفت کرده‌اند و این نامه را نیز امضا ننموده‌اند.
مخالف اصلی محمدابراهیم خلیلی، رضا جمشیدی است که در زمان ریاستش از مدافعان سرسخت شهردار کنونی رشت به حساب می‌امد اما با تغییر و تحولاتی که در هیات رئیسه‌ی این شورا رخ داده حالا خود وی از مخالفان جدی خلیلی محسوب می‌شود.
آنچه تاکنون از بین کلام و مصاحبه‌های اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت می‌توان دریافت این موضوع است که هر چند اعضای این شورا انتقاداتی جدی به عملکرد محمدابراهیم خلیلی به عنوان شهردار رشت دارند اما همه‌ی این اعضا خواهان استیضاح و برکناری وی نیستند.
نگاه اصولی در این بین نیز وجود دارد و آن اینکه بایستی قدری بیشتر به شهردار کلانشهر رشت فرصت داد تا او بتواند ایده‌ها و برنامه‌های خود را برای شهر و توسعه و آبادانی آن اعمال نماید.
به هر حال فعلاً تنها 9 نفر به استیضاح شهردار رشت رای داده‌اند و اگر شش نفر دیگر همچنان بر سر مواضع خود بمانند استیضاح شهردار رشت رای نخواهد آورد و خلیلی همچنان شهردار این شهر باقی خواهد ماند.
گفتنی است بر طبق ماده‌ی 73 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75 چنانچه یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار یا عملیات شهرداری اعتراض یا ایرادی داشته باشند ابتدا توسط رئیس شورا موارد به صورت روشن به شهردار تذکر خواهند داد. در صورت عدم رعایت مفاد مورد تذکر، موضوع به صورت سوال مطرح می‌شود که در این صورا رئیس شورا سوال را کتباً به شهردار اطلاع خواهد داد و حداکثر ظرف ده روز پس از ابلاغ، شهردار موظف به حضور در جلسه‌ی عادی یا فوق‌العاده‌ی شورا و پاسخ به سوال می‌باشد. چنانچه شهردار از حضور استنکاف ورزیده یا پاسخ وی قانع کننده تشخیص داده نشود طی جلسه‌ی دیگری موضوع مجدداً به صورت استیضاح که حداقل به امضای یک سوم اعضای شورا رسیده باشد ارائه مي‌شود، فاصله‌ی بین ابلاغ تا تشکیل جلسه که از طرف رئیس شورا تعیین خواهد شد حداکثر ده روز خواهد بود و شورا پس از طرح سوال یا سوالات و جواب شهردار رای موافق یا مخالف خواهد داد در صورتی که شورا با اکثریت دوسوم کل اعضا رای مخالف دهد شهردار از کار برکنار شده و فرد جدیدی از طرف شورا انتخاب خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.