کد خبر : 1738
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۲

بساط دستفروشانی که حریم جاده‌ی رشت – سراوان را تصرف کرده بودند، برچیده شد

بساط دستفروشانی که حریم جاده‌ی رشت – سراوان را تصرف کرده بودند، برچیده شد

هاتف‌نیوز – مديركل راه و شهرسازي استان گيلان از برخورد قاطع اداره‌ی كل راه و شهرسازي استان گيلان با متصرفان حريم راهها در محور رشت- سراوان با همكاري دستگاههاي مربوطه خبر داد.

    هاتف‌نیوز – مديركل راه و شهرسازي استان گيلان از برخورد قاطع اداره‌ی كل راه و شهرسازي استان گيلان با متصرفان حريم راهها در محور رشت- سراوان با همكاري دستگاههاي مربوطه خبر داد.
بر پایه‌ی گزارش روابط عمومي اداره‌ی کل راه و شهرسازي استان گيلان، مهندس علي خاوري با اجراي طرح تامين ايمني و ساماندهي حريم راه محور رشت – امامزاده‌هاشم و جمع‌آوري ساخت و سازهاي غيرمجاز اين محور، اظهار كرد: با توجه به هشدار اداره‌ی كل راه و شهرسازي گيلان مبني بر پاكسازي حريم راههاي استان، به منظور جلوگيري از سوانح رانندگي و افزايش ضريب ايمني و همچنین ساماندهي حريم راههاي ورودي شهرستان رشت با همكاري فرماندهي نيروي انتظامي اقدام به ساماندهي و پاكسازي محورهاي اين شهرستان كرده‌ايم.
وي با اشاره به اهميت حريم راهها و نقش آنها در تامين ايمني افزود: به لحاظ بافت جغرافيايي خاص و نزديكي شهرها و روستاهاي اين استان و قرارگيري مراكز جمعيتي در حاشيه‌ی راهها، اراضي مجاور حريم راهها از اهميت بسياری برخوردار است.
مديركل راه و شهرسازي استان گيلان گفت: حفظ و نگهداري از راهها به عنوان سرمايه‌هاي ملي هزينه‌هاي هنگفتي را به خود اختصاص مي‌دهد به‌طوري كه براي آزادسازي حريم به منظور تعريض و بهبود کیفیت راه، هزينه‌هاي بسيار فراوانی پرداخت شده كه بخش اعظم اعتبارات اين اداره‌ی ‌كل صرف آن مي‌شود.
مهندس خاوري با بيان اينكه قرارگيري مراكز جمعيتي در حاشيه‌ی جاده‌ها سبب افزايش ساخت و سازهاي غيرمجاز در اين اراضي شده است، تصريح كرد: اين در حالي است كه قرارگيري مراكز جمعيتي در حاشيه راهها و تنوع فرآورده‌هاي كشاورزي عاملي است تا بسيارس از دستفروشان اقدام به فروش محصولات و فرآورده‌هاي كشاورزي خود در حاشيه‌ی راه كنند كه اين موضوع درصد ايمني مسير را كاهش مي‌دهد.
وي با بيان اينكه تمام راههاي گيلان شامل اصلي، فرعي و روستايي داراي حريم مشخصي هستند، خاطرنشان كرد: اين حريم طبق اهميت راه و ميزان تردد در آن تعيين شده است و هر گونه ساخت و ساز و ايجاد تأسيسات در حريم قانوني راه ممنوع بوده و خارج از حريم راه فقط با مجوز اداره‌ی كل راه و شهرسازي مجاز است.
مديركل راه و شهرسازي استان گيلان با اشاره به اينكه اگر افرادي بدون هماهنگي و كسب مجوز از اداره‌ی كل راه و شهرسازي استان اقدام به ساخت و ساز و يا ايجاد تأسيسات در حريم قانوني راه و محدوده معين شده كنند با آنها برخورد مي‌شود، گفت: نیروهای راهداري نسبت به جلوگيري از ادامه عمليات و برطرف شدن آثار ساخت و ساز و تأسيسات ايجاد شده وارد عمل مي‌شوند.
مهندس خاوري گفت: وجود برخي دكه‌هاي بدون مجوز در حاشيه‌ی راهها به‌ويژه در محور رشت‌ به امامزاده‌هاشم باعث اختلال در عبور و مرور شده بود كه با همكاري دستگاههاي مربوطه با اين متصرفان برخورد قانوني شده و بساط آنها جمع‌آوري گردید.

30

31

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.