کد خبر : 1555
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۰

حتی صحبت درباره‌ی رودخانه‌های رشت حال مردم را به هم می‌زند!

حتی صحبت درباره‌ی رودخانه‌های رشت حال مردم را به هم می‌زند!

هاتف‌نیوز- مدتی بود که شهروندان رشتی تنها از بوی تعمن و آلودگی رودخانه‌هایی که نام «زرجوب» و «گوهررود» را با خود یدک می‌کشند، گله‌مند بودند و این وضعیت آنها را به شدت آزار می‌داد و نگران می‌کرد اما چند سالی است آنقدر مساله‌ی آلودگی این دو رودخانه‌ به وسیله‌ی افراد مسوول و غیرمسوول در محافل، مجالس و رسانه‌های استان مورد توجه قرار گرفته و در باره‌ی آن حرف زده شده که حالا حتی صحبت در باره‌ی این دو رودخانه حال مردم را به هم می‌زند.

    هاتف‌نیوز– مدتی بود که شهروندان رشتی تنها از بوی تعمن و آلودگی رودخانه‌هایی که نام «زرجوب» و «گوهررود» را با خود یدک می‌کشند، گله‌مند بودند و این وضعیت آنها را به شدت آزار می‌داد و نگران می‌کرد اما چند سالی است آنقدر مساله‌ی آلودگی این دو رودخانه‌ به وسیله‌ی افراد مسوول و غیرمسوول در محافل، مجالس و رسانه‌های استان مورد توجه قرار گرفته و در باره‌ی آن حرف زده شده که حالا حتی صحبت در باره‌ی این دو رودخانه حال مردم را به هم می‌زند.
بسیاری از مسوولان و مدیران شهری در طول چند سال گذشته از لایروبی، احیا، بازسازی و رفع آلودگی رودخانه‌های رشت سخن گفته‌اند، برخیها از بودجه‌های مصوب برای احیای آن خبر داده‌اند، بعضی‌ها نیز گفته‌اند کارگروهها و یا سازمان و تشکیلاتی ویژه برای رفع آلودگی این رودخانه‌ها تشکیل و اجرایی شده است و… اما آنچه مردم بیش از همه‌ی این موارد در طول سالهای گذشته دیده‌اند چیزی سوای ماجراهای گفته شده در سخنان و مصاحبه‌های مسوولان و غیرمسوولان بوده و باز هم بوی تعفن و گندیدگی و آلودگی این رودخانه‌ها است که همچنان به ویژه در روزهای گرم تابستان هوش از سر مردم می‌برد.
آلودگی رودخانه‌های رشت حالا به حدی رسیده که حتی از سالهای پیش هم افزونتر شده و دیگر در اطراف این رودخانه‌ها نمی‌شود تردد و عبور کرد و با مشکل تنفسی روبه‌رو نشد.
مسوولان شورا و شهرداری رشت نیز از پایان لایروبی این رودخانه‌ها صحبت کرده‌اند اما هنوز مردم رویی خوش و تمیز از آب این رودخانه‌ها نمی‌بینند.
این هفته هم اسماعیل حاجی‌پور از اختصاص یکصد میلیارد تومان برای جمع‌اوری فاضلابهای ورودی به رودخانه‌های «زرجوب» و «گوهررود» خبر داده و ابراز خوشحالی کرده که در حالی که اعضای شورا درگیر جریان فرآیند انتخاب هیات رئیسه بوده‌اند با حمایت دکتر نوبخت این اعتبار تخصیص یافته است. این خبر هم آنقدر برای مردم کلی و مبهم است که نمی‌توانند به آن دل خوش کنند چرا که پرسشهایی برای آنها مطرح می‌شود که اغین اعتبار کی تخصیص یافته است؟ به چه سازمانی تحویل داده شده است؟ آیا برای پاکسازی رودخانه‌ها رشت کافی است؟ آیا شهرداری و شورا می‌تواند این اعتبار را برای رفع آلودگی رودخانه‌های رشت هزینه کند؟ سازمان و متولی اصلی بهره‌گیری از این میزان اعتبار کیست؟ و بسیاری موارد دیگر که هنوز مشخص نشده است.
در هر صورت آنچه مردم انتظار دارند این است که هر چه زودتر با همکاری و هماهنگی همه‌ی مسوولان مرتبط آلودگی آزاردهنده‌ی رودخانه‌های شهر رشت که بایستی منشای سرزندگی و نشاط باشند رفع شود و آلودگی این دو رودخانه علاوه بر اینکه روح مردم را می‌ازارد دستاویزی برای صاحب‌منصبان برای مانور تبلیغاتی و شعار انتخاباتی نباشد.

24

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.