کد خبر : 975
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۳:۱۳

حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران برای رشت فرصت طلایی است

حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران برای رشت فرصت طلایی است

    هاتف‌نیوز – شهردار کلانشهر رشت حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران را برای توسعه و پیشرفت کلانشهر رشت فرصتی طلایی عنوان کرد. در نشست دبير كميسيون ملي يونسكو با مديران شهري کلانشهر رشت محمدابراهيم خليلي شهردار این شهر حضور دبير كل كميسيون ملي يونسكو در ايران را فرصتي طلايي برای رشت دانست

    هاتف‌نیوز – شهردار کلانشهر رشت حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران را برای توسعه و پیشرفت کلانشهر رشت فرصتی طلایی عنوان کرد.
در نشست دبير كميسيون ملي يونسكو با مديران شهري کلانشهر رشت محمدابراهيم خليلي شهردار این شهر حضور دبير كل كميسيون ملي يونسكو در ايران را فرصتي طلايي برای رشت دانست و با اشاره به حوزه‌ی فعاليتهاي يونسكو گفت: يكي از اهداف سازمان جهاني يونسكو ايجاد زمينه‌هايي است كه مي‌تواند جوامع مختلف را زماني كه درهاي سياسي دولتها بسته است، از روزنه‌ی فرهنگي، مشاهير و مفاخر به يكديگر مرتبط سازد.
شهردار کلانشهر رشت در ادامه افزود: استضعاف فرهنگي به عنوان يكي از چالشهاي زندگي شهري، مي‌تواند از طريق همكاري و هم‌افزايي با دیگر اقوام و در سايه‌ی تعامل سازنده، مرتفع گردد.
وی با بيان اينكه دنياي امروز دنيايي است كه زندگي مطلوب در آن، نيازمند مسلح بودن به علم و فرهنگ است؛ عنوان کرد: پتانسيل فرهنگي شهر رشت نشانگر تمدن فرهنگي اين شهر در ادوار گذشته و اشتياق شهروندان به تداوم انجام فعالیتهای فرهنگي است.22222
وي اظهار اميدواري كرد با بهره‌مندي از فرصت ايجاد شده گامهايي مستحكم در راستاي غناي فرهنگي هر چه بيشتر این شهر برداشته شود.
دكتر سعيدآبادي دبير کل كميسيون ملي يونسكو در ایران نیز با تشكر از مجموعه‌ی مديريت شهري رشت برای برگزاري اين نشست، نظم و آرامش موجود در این شهر را نشاندهنده‌ی وجود ساختار لازم براي انجام فعاليتهاي فرهنگي و اجتماعي دانست و با اشاره به بحرانهاي زيست محيطي موجود، اميدواري را گام اول در حل تمامي مسائل و معضلات برشمرد و گفت: اصل دوم اين روند هم‌افزايي است چرا كه همه‌ی ما به خوبي آگاهيم كه انجام كارهاي بزرگ و موثر نيازمند كارگروهي و همکاریهای بين بخشي بوده و تعاملات و همكاريها نيروي محركه‌ی پيشبرد عمده فعاليتهاهستند.
دبير کل كميسيون ملي يونسكو الويت‌بندي و تعيين نقشه‌ی راه را اصل سوم در حل مشكلات دانست و گفت: براي پيشبرد اهداف نظام‌مند بودن و تعيين اولويتها نیاز است.
دكتر سعيدآبادي مسووليت‌پذيري و پاسخگويي و همچنین مشاركتهاي مردمي را از دیگر اركان تحقق اهداف در حل مشكلات خواند و عنوان كرد: حكمراني و مديريت مناسب يعني مديران و مسوولان بايد عاملانه و معطوف به هدف تصميم‌گيري نمايند. وي تاكيد كرد: با جلب مشاركتهاي مردمي، برگزاري كارگاههاي آموزشي و تخصصي، چه در حوزه‌هاي اجتماعي و آسيب‌شناسي و چه در حوزه‌هاي تحقيقاتي با تكيه بر توان موسسات پژوهشي مانند جهاد دانشگاهي مي‌توان بستر بين‌المللي براي دستيابي به اولويتها را، فراهم نمود.44444
وی در ادامه به مشكل آلودگي رودخانه‌هاي شهر رشت اشاره كرد و گفت: يقيناً براي احياي اين رودخانه‌ها راهكارهاي علمي و عملي وجود دارد و اين موضوع در سايه‌ی تبادل تجارب، آگاه‌سازي مردم، ظرفيت و فرهنگسازي، كارهاي ميداني، واقعبيني و بررسي دقيق تاثيرات بهداشتي و اجتماعي آلودگي، مسير خواهد شد.
دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران همچنين در حوزه‌ی فعالیت ميراث فرهنگي اشاره کرد و با بيان اينكه بايد به ميراث معنوي شهر رشت توجه بيشتري نمود، تصريح كرد: شهر رشت داراي تنوع و غناي فرهنگي منحصر به فرد است كه مي‌تواند با توجه کردن، پاسداشت، همكاري و هم‌افزايي دستگاههاي اجرايي، تقويت گردد.
در پایان اين نشست لوح سپاس و هدايايي به رسم يادبود به دبير كل و هيات كميسيون ملي يونسكو به وسیلاه‌ی شهرداري رشت اهدا گرديد.

3333

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.