کد خبر : 914
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۴:۱۴

رشت خود را برای جشنهای «دهه‌ی کرامت» آماده می‌کند

رشت خود را برای جشنهای «دهه‌ی کرامت» آماده می‌کند

    هاتف‌نیوز – در جهت نشر و گسترش فرهنگ رضوی در جامعه، رشت خود را برای برگزاری جشنهای «دهه‌ی کرامت» آماده و مهیا می‌کند. نشست این هفته‌ی کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر رشت به بحث و بررسی در زمینه‌ی برنامه‌ریزی برای برگزاری آیینهای جشن «دهه‌ی کرامت» گذشت. مهندس فرهاد شوقی با تاکید بر

    هاتف‌نیوز – در جهت نشر و گسترش فرهنگ رضوی در جامعه، رشت خود را برای برگزاری جشنهای «دهه‌ی کرامت» آماده و مهیا می‌کند.
نشست این هفته‌ی کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر رشت به بحث و بررسی در زمینه‌ی برنامه‌ریزی برای برگزاری آیینهای جشن «دهه‌ی کرامت» گذشت.
مهندس فرهاد شوقی با تاکید بر اینکه نشر فرهنگ رضوی در جامعه برای افزایش معرفت دینی و تعالیم اعتقادی است؛ گفت: با همکاری همه‌ی مجموعه‌های مختلف فرهنگی شهر می‌توان فضای عمومی را در این جهت پیش برد
رئیس کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر رشت افزود: چون فرصت زمان کمی تا برگزاری این آیینها داریم بایستی از همین آلان هماهنگیهای لازم را انجام دهیم و از ظرفیت موسسات فرهنگی و دینی رشت نیز نهایت بهره‌گیری را برای هر چه باشکوهتر برگزار شدن این آیینها به عمل آوریم.
وی به تشکیل کارگروه بانوان برای ساماندهی به فعالیتها و برنامه‌های مرتبط با بانوان در این دهه اشاره کرد و گفت: امیدوارم بانوان ما هم بتوانند با بهره‌گیری از همکاریهای بخشهای مختلف برنامه‌های خوبی را در در «دهه‌ی کرامت» برای شهر رشت تدارک نمایند.
مهندس شوقی گفت: ضمن برگزاری 10 آیین جشن در 10 محله‌ی رشت و سه بوستان بزرگ این شهر در این دهه، یک برنامه‌ی مشارکتی را با هیات مذهبی خادم‌الرضا که به شکل تخصصی در زمینه‌ی حضرت امام رضا(ع) فعالیت می‌کنند، برگزار خواهیم کرد چون هیات خادم‌الرضا در برگزاری آیین جشن میلاد حضرت امام رضا(ع) در سالهای گذشته تجارب خوبی به دست آورده و در این زمینه کارهای اجرایی موفقی را از خود نشان داده است.
سپس مژدهی از اعضای این هیات در سخنانی گفت: از آنجایی که این مجموعه به ائمه‌ی اطهار و به ویژه حضرت امام‌رضا(ع) ارادت ویژه دارد ما تلاش می‌کنیم هر ساله از شب میلاد فاطمه معصومه(س) تا شب میلاد امام رضا(ـع) برنامه‌های متنوعی را برگزار کنیم.IMG_6132
وی با تاکید بر اینکه برای جشنهای دینی و مذهبی در کشور کم کار و برنامه‌ریزی صورت گرفته گفت: جشنهای «دهه‌ی کرامت» فرصت خوبی است تا یکسری برنامه‌های دینی و اعتقادی فرحبخش برای جامنعه و مردم تدارک دیده شود.
وی به مردمی و خودجوش بودن بسیاری از این آیینهای جشن اشاره کرد و گفت: هر کس به سهم خود گوشه‌یی از کار را می‌گیرد و این جشنها همیشه آبرومند برگزار می‌شود.
مژدهی از استقبال از کاروان خادم‌حضرت رضا(ع)، خواندن عهد‌نامه‌ی امام رضا(ع)، برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع)، برگزاری شب خاطره‌ی رضوی با حضور یکی از خدام امام رضا(ع)، جشنواره‌ی فیلم رضوی، شب شعر رضوی، همایش طب امام رضا(ع) با حضور استادان این رشته، برنامه‌های ویژه کودکان و … به عنوان گوشه‌هایی از آیینها و برنامه‌های این دهه یاد کرد و خواستار همکاری و مساعدت شورا و شهرداری برای اجرای این برنامه‌ها شد.
در پایان سخنان وی مهندس فرهاد شوقی گفت: ما هم تلاش می‌کنیم با توجه به اینکه زمان محدودی تا برگزاری این آیینها داریم در اولین فرصت با حضور شهردار رشت، معاون مالی، سازمان فرهنگی – ورزشی، مدیریت امور فرهنگی شهرداری و همه‌ی مجموعه‌های مرتبط جلسه‌ی مشترکی برگزار کنیم و زمینه‌های کار را فراهم نماییم.
وی با تاکید بر اینکه اعتقاد دارد بایستی از ظرفیت و توانایی هیاتهای مذهبی در اجرای این برنامه‌ها بهره‌گیری شود گفت: البته کار بایستی به گونه‌یی پیش برود که فشار مالی شدید هم به شهرداری وارد نگردد و با دریافت حمایتهای مالی از شرکتها و موسسات زمینه‌ها و بسترهای لازم اجرای برنامه‌ها فراهم شود.
در این نشت مظفر نیکومنش نودهی هم از هیات خادم‌الرضا که برنامه‌های خوبی را برای جشن امسال تدارک دیده‌اند تشکر کرد و بر همکاری شورا و شهرداری در برگزاری این آیینها تاکید ورزید.
سیدرضا موسوی روزان هم با تاکید بر اینکه بیش از 10 سال است مقام معظم رهبری سالها را به نام فرهنگ نامگذاری می‌کنند، گفت: فرهنگ برای ما اصل و زیربنای کار است. حتی مسائل سیاسی به فرهنگ مرتبط می‌شود بنابر این بایستی فضا، شرایط و امکان را برای انجام فعالیتهای فرهنگی فراهم نمود.111
وی با تاکید بر اینکه در اجرای برنامه‌ها هم بایستی مقتضیات زمانه را در نظر گرفت و به اصطلاح «فرزند زمان خویشتن بود» گفت: نهایت تلاش را برای باشکوه برگزاری آیینهای جشن مذهبی و دینی بایستی به خرج داد.
حاج محمود باقری هم تاکید داشت که برنامه‌ها بایستی به فضای پارکها و بوستانهای شهر کشیده شود تا استقبال مردمی را بیش از پیش شاهد باشیم.
وی گفت: برپایی نمایشگاه در بوستانهای شهر آنقدر به تاسیسات زیربنایی نیاز ندارد بنابر این به راحتی می‌توان آن را در بوستاهای بزرگ شهر اجرا کرد، گفت: شهرداری تجربه‌ی موفقی را هم در این زمینه داشته است.
رضا ثقتی رئیس اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت هم به همکاری مجموعه‌های فرهنگی با شورا و شهرداری تاکید ورزید و گفت: جشنهای سرور و شادی با محوریت اهل بیت درخواست و مطالبة ی همیشگی مردم است و مردم همیشه از برگزاری این آیینها استقبال می‌کنند.

11(3)

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.