کد خبر : 540
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۸

دستکم در «روز خبرنگار» به داد خبرنگاران برسید!

دستکم در «روز خبرنگار» به داد خبرنگاران برسید!

س.ح. ضیابری – در طول سال هر جا که مساله‌یی وجود دارد، خبرنگار هم در آنجا حضور دارد! خبرنگاران علی‌رغم اینکه خود با هزاران مشکل دست و پنجه‌نرم می‌کنند اما همیشه قلمشان برای بیان مشکلات جامعه آماده است. آنها تلاش می‌کنند تا مشکلات مردم و اجتماعشان را به رشته‌ی تحریر درآآورده و یا با تهیه‌ی

س.ح. ضیابری
– در طول سال هر جا که مساله‌یی وجود دارد، خبرنگار هم در آنجا حضور دارد! خبرنگاران علی‌رغم اینکه خود با هزاران مشکل دست و پنجه‌نرم می‌کنند اما همیشه قلمشان برای بیان مشکلات جامعه آماده است. آنها تلاش می‌کنند تا مشکلات مردم و اجتماعشان را به رشته‌ی تحریر درآآورده و یا با تهیه‌ی گزارش تصویری و گزارشهای خبری و معطوف کردن اذهان و افکار به آن موضوعات، قدمی در راه حلشان بردارند.
اما آقایان، خانمها، باور کنید خبرنگاران مشکل معیشت دارند.‌آنها با وجود همه‌ی فداکاری در زمینه‌ی تهیه‌ی خبر و گزارش خود با مشکلاتی عدیده دست و پنجه نرم می‌کنند.
یک رانندة‌ی تاکسی می‌داند که در روز دستکم مسافرانی دارد، یک فروشنده هر چند ممکن است خریدارانی اندک داشته باشد اما به فروش روزانه‌ی کالاهای خود اطمینان دارد و می‌داند دستکم افرادی هستند که از مغازه‌ی او خریداری کنند، یک نجار، یک بنا، یک کارگر، یک معلم و… هر یک از آحاد گوناگون جامعه با مبالغی که دریافت می‌کنند کم یا زیاد امورات خوذ را می‌گذرانند و شبانه‌روز را سپری می‌کنند. اما خبرنگار چه؟!
بگذریم از خبرنگاران صدا و سیما، خبرگزاریهای رسمی، برخی خبرنگاران استخدام شده‌ی مطبوعات سراسری و محلی که حقوقی ثابت و کم یا زیاد برای گذران زندگی خود دارند اما بسیاری از خبرنگاران هستند که با هدایا و کمکهای کوچک ادارات،‌سازمانها و تشکیلات دولتی و خصوصی زندگی می‌کنند. برای این قبیل از خبرنگاران یک کارت هدیه‌ی 50 هزار تومانی که «روز خبرنگار» به آنها هدیه داده می‌شود یک دنیا ارزش دارد، چون آنها نه تنها از نشریات خود درآمد چندانی ندارند بلکه روی درآمدهای ماهیانه‌ و سالیانه‌ی خودشان هم نمی‌توانند حساب باز کنند.
شاید یکی از دلایلی که برخی از خبرنگاران ممکن است از جاده‌ی عدالت و اخلاق حرفه‌یی خارج شوند و دست به کارهایی بزنند که با حرفه‌ی خبرنگاری سنخیت ندارد، همین قضیه باشد که از پس مخارج سنگین زطندگی خود بر نمی‌آیند.
پس آقایان، خانمها باور کنید خبرنگاران مشکل معیشت دارند و دستکم «روز خبرنگار» را به فکر آنها باشید و بگذارید آنها با خاطری خوش و آسوده یکسال دیگر را در خدمت اهداف توسعه‌یی جامعه باشند.
برای آنها ارسال پیامکة صدور پیام تبریک و اهدای لوح سپاس چندان نمی‌تواند اثربخش و مفید باشد. اگر می‌خواهید خبرنگاران همچنان بتوانند صادقانه خدمت کنند، دستشان را بگیرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 4 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.