کد خبر : 250
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۵

موانع اطراف فرودگاه رشت آبستن سوانح هوايي است

موانع اطراف فرودگاه رشت آبستن سوانح هوايي است

    هاتف‌نیوز – تحقق نیافتن طرح جامع فرودگاه رشت مانع توسعه‌ی «فرودگاه سردار جنگل» بوده و اين موضوع باعث خواهد شد گواهينامه‌ی بين‌المللي اين فرودگاه براي پروازهاي برون مرزي با مشكل روبه‌رو شود. بر پایه‌ی گزارش روابط عمومي اداره‌ی كل فرودگاه استان گيلان، مديركل فرودگاه گيلان در ديدار با فرماندار شهرستان رشت که روز يكشنبه

    هاتف‌نیوز – تحقق نیافتن طرح جامع فرودگاه رشت مانع توسعه‌ی «فرودگاه سردار جنگل» بوده و اين موضوع باعث خواهد شد گواهينامه‌ی بين‌المللي اين فرودگاه براي پروازهاي برون مرزي با مشكل روبه‌رو شود.
بر پایه‌ی گزارش روابط عمومي اداره‌ی كل فرودگاه استان گيلان، مديركل فرودگاه گيلان در ديدار با فرماندار شهرستان رشت که روز يكشنبه پنجم مرداد ماه در محل فرمانداري رشت انجام شد با اشاره به ساخت و سازهاي اطراف اين فرودگاه گفت: با توجه به اينكه به دفعات نسبت به ساخت و سازهاي بي‌رويه‌ی اطراف فرودگاه رشت به مسوولان مربوطه هشدار داده‌ایم اما متاسفانه اين ساخت و سازها همچنان ادامه دارند و استمرار اين روند باعث خواهد شد طرح جامع مصوب شده با چالشهاي جدّي روبه‌رو شود.
مهندس فتاح رضواني موانع موجود را آبستن سوانح هوايي دانست و گفت: با توجه به شرايط جغرافيايي استان گيلان، وجود درخت در اطراف فرودگاه و همچنين صدور مجوزهاي احداث تاسیسات زيربنايي مانند آب، برق و گاز باعث شده علاوه بر افزايش قيمت محدوده‌ی طرح جامع، مشكلات اجتماعي و سياسي نيز به دنبال داشته باشد و علاج اين كار تهيه‌ی نقشه‌ی استملاكي به همراه طرح تفصيلي برای توسعه‌ی «فرودگاهسردار جنگل رشت» است كه اين مهم هم مستلزم هزينه است و انتظار داریم با توجه به اينكه محدوده‌ی طرح در حوزه‌ی فرمانداري شهرستان رشت قرار گرفته آن فرمانداري محترم تامين اعتبار کندد.
مدير كل فرودگاه گيلان در ادامه با توصيف جايگاه فرودگاه رشت در شرايط بحران اعم از سيل، زلزله، جنگ و… به عنوان محور ترانزیت خواستار اختصاص اعتبار از محل تبصره‌ی 22 كه در اختيار فرمانداران و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي است، شد.
بر پایه‌ی گزارش روابط عمومی اداره‌ی کل فروردگاه استان گیلان فرماندار شهرستان رشت نیز اين ديدار كه معاون برنامه‌ريزي و عمراني فرمانداري و همچنين بخشدار مركزي اين شهرستان در نشست یاد شده حضور حضور داشتند، گفت: فرودگاه رشت از حساسيت بسیاری در مركز استان برخوردار است بنابر این نگاه ما اين است كه با مطالعه‌ی موانع توسعه‌ی اين فرودگاه در جهت رفع آنها گام برداريم.
مهندس سيدعيسي مهدوي به بخشدار مركزي ماموريت داد تا با تشكيل جلسه متشكل از دهياريهاي اطراف «فرودگاهبین‌المللی سردار جنگل رشت »و مديران دستگاههاي زيربنايي مانند آب، برق و گاز اين شهرستان، روند صدور مجوز احداث اماكن مسكوني را مورد بررسي قرار دهند و با توجه به صراحت قانوني ماده‌ی 8 قانون منع فروش، از هر گونه ساخت و ساز بي‌رويه كه در محدوده‌ی طرح جامع فرودگاه رشت باشد، جلوگيري نمايند.
وي همچنين در زمینه‌ی تهيه‌ی نقشه‌ی استملاكي زمينهاي اطراف فرودگاه، تصميمگيري بدون طرح تفصيلي را غيركارشناسي خواند و اظهار داشت: اميدوارم با توجه به اينكه طرح تفصيلي شهر رشت به پايان نرسيده، طرح جامع فرودگاه رشت را در درون آن طرح تعريف كنيم تا هر گونه هماهنگي را براي تاييد نهايي به همراه داشته باشد.
فرماندار شهرستان رشت با توجه به درخواست مدیران فرودگاه رشت برای تامين اعتبار از محل تبصره‌ی 22 به معاون برنامه‌ريزي و عمراني خود ماموريت داد تا با در نظر گرفتنقوانين و مقررات تخصيص، مساعدت لازم را به عمل آورد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.