«پلاک‌کوبی شهر خلاق خوراک» در «روز رشت» با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران
۵۰۰ خبرنگار گیلانی تجلیل می‌شوند

۵۰۰ خبرنگار گیلانی تجلیل می‌شوند

هاتف‌خبر – مدیرعامل خانه‌ی مطبوعات استان گیلان با اشاره به اینکه آیین «روز خبرنگار» چهارشنبه ۱۶ امرداد ماه امسال در رشت برگزار می‌شود، گفت: در این برنامه که با اولویت تجلیل از اعضای خانه‌ی مطبوعات استان خواهد بود از حدود ۵۰۰ خبرنگار رسانه‌های مجازی و مکتوب گیلان تجلیل می‌شود.
به گزارش «هاتف‌خبر» کریم خورسندی در تشریح این خبر اظهار کرد: این مراسم با حضور اصحاب رسانه و مسوولان ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ برگزار می‌شود.
مدیرعامل خانه‌ی مطبوعات استان گیلان با اشاره به دعوت از نمایندگان گیلان در این برنامه گفت: دکتر محمد صادق حسنی (رئیس مجمع نمایندگان گیلان) به عنوان سخنران در این آیین حضور دارند.
وی همچنین به حضور استاندار گیلان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آیین «روز خبرنگار» اشاره نمود و تاکید کرد: مراسم امسال همانند سال گذشته در مجتمع خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار می‌شود.
خورسندی به بخشهای مختلف این برنامه نیز اشاره کرد و گفت: امسال از سه پیشکسوت رسانه استان به نامهای سعیدی از لاهیجان، معینی از لنگرود و پایندانی از رشت تجلیل می‌شود.
مدیرعامل خانه‌ی مطبوعات استان گیلان افزود: همچنین همانند سالهای گذشته از خانواده‌ی شهدای رسانه‌های گیلان، شهیدان اسحاقی، اخوان و ثابت‌قدم تجلیل خواهد شد.
وی اظهار کرد: از جمله ویژه برنامه‌های این آیین اجرای موسیقی محلی و سنتی عباس پسندیده از خوانندگان مطرح کشور و گیلان است که امیدوارم مورد نظر و توجه اصحاب رسانه قرار بگیرد.
خورسندی با بیان اینکه در آیین «روز خبرنگار» امسال از سه تن از توزیع‌کنندگان نشریات گیلان نیز تجلیل می‌شود، تصریح کرد: همچنین در این مراسم از خانواده‌ی مرحوم فرهاد پاک‌سرشت(با بیش از ۲۰ سال سابقه‌ی فعالیت در نشریات مکتوب) تجلیل می‌گردد.
مدیرعامل خانه‌ی مطبوعات استان گیلان با اشاره به سخنرانی سه فعال رسانه‌یی گیلان و بیان مشکلات این قشر در برنامه‌ی «روز خبرنگار» اظهار کرد: خانم اصغری از خبرگزاری «مهر»، آقای محبوب روستا از نشریه‌ی «ندای کشاورز» و آقای ثابت‌قدم از پایگاه خبری «نبض خبر» به عنوان نماینده‌ی رسانه‌های گیلان در این مراسم سخنرانی می‌کنند.
وی به جزئیات تجلیل از خبرنگاران در «روز خبرنگار» امسال نیز اشاره نمود و اظهار کرد: امسال از حدود ۵۰۰ خبرنگار گیلانی که شامل اعضای خانه‌ی مطبوعات، فعالان رسانه‌های مکتوب و مجازی، عکاسان و ورزشی‌نویسان است، تجلیل می‎شود.
خورسندی با بیان اینکه خانه‌ی مطبوعات به عنوان یک نهاد صنفی و قانونی حامی رسانه‌های استان مورد تایید معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و تاکید کرد: به همین منظور برنامه‌ی تجلیل از خبرنگاران گیلانی در سال جاری با اولویت‌ خبرنگاران عضو خانه‌ی مطبوعات استان گیلان که از طریق سامانه‌ی خانه‌ی مطبوعات ثبت نام کرده‌اند انجام می‌شود.
وی در پایان اظهار کرد: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال نیز مانند سال گذشته به همه‌ی اعضای خانه‌های مطبوعات سراسر کشور هدیه‌ی «روز خبرنگار» اهدا می‌کند.
گفتنی است خانه‌ی مطبوعات استان گیلان هم‌اکنون حدود ۲۳۰ عضو ثبت نام شده در سامانه دارد که برخی نیز ثبت نام اولیه‌ی خود را انجام داده و منتظر تایید نهایی مدیران مسوولشان هستند.

پاسخی بگذارید