«دریغ است ایران که ویران شود...»
۴۸ درصد گیلانیان هر سه دُز «واکسن کرونا» را دریافت کرد‌ه‌اند

۴۸ درصد گیلانیان هر سه دُز «واکسن کرونا» را دریافت کرد‌ه‌اند

هاتف‌خبر – سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: ۴۸ درصد مردم استان گیلان معادل بیش از یک میلیون و ۶۵ هزار نفر از مردم استان نوبت سوم «واکسن کرونا» را دریافت کردند.
به گزارش «هاتف‌خبر» دکتر فردین مهرابیان به خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان گیلان با بیان اینکه این درصد معادل بیش از یک میلیون و ۶۵ هزار نفر مردم استان است گفت: بیش از یک میلیون و ۱۶۹ هزار نفر از مردم گیلان در انتظار دریافت نوبت سوم واکسن هستند.
مهرابیان با اشاره به مزیتهای دریافت دُز سوم «واکسن کرونا» تصریح کرد: در افرادی که نوبت سوم «واکسن کرونا» را دریافت می‌کنند احتمال ابتلا به «بیماری کرونا» و طول مدت درمان در صورت ابتلا به کرونا کاهش می‌یابد‌.


وی لزوم دریافت دُز سوم «واکسن کرونا» را مورد تاکید قرار داد و گفت: از طرفی با تکمیل واکسیناسیون و دریافت هر سه نوبت واکسن شدت بیماری و احتمال مرگ نیز در افراد واکسینه شده به طوری چشمگیر کاهش می‌یابد.
مهرابیان افزود: ۴۰ درصد افرادی که در بیمارستانهای استان گیلان بستری هستند واکسینه نشده‌اند از اینرو دریافت نوبت سوم «واکسن کروناط تاثیری مستقیم در کاهش شدت بیماری و کاهش طول مدت بستری در بیمارستان دارد.

پاسخی بگذارید