«دریغ است ایران که ویران شود...»
۲۳۹ معلم نمونه‌ی گیلان تجلیل شدند

۲۳۹ معلم نمونه‌ی گیلان تجلیل شدند

هاتف‌خبر – به مناسبت فرا رسیدن «هفته‌ی بزرگداشت مقام معلم» در همایش تجلیل از معلمان نمونه‌ی استان گیلان روز شنبه‌ی گذشته در مجتمع آموزشی – رفاهی دهکده‌ی ساحلی انزلی از ۲۳۹ معلمانمونه‌ی این استان تجلیل و قدردانی شد.
به گزارش «هاتف‌خبر» در همین زمینه «ایرنا» گزارش کرد که در این همایش با اجرگوناگون همچون شعرخوانی و سرود، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان از تلاشهای معلمان استان در دو سال گذشته تجلیل کرد و افزود : معلمان در این دو سال تلاشهای بسیاری متحمل شدند و بدون توجه به زمان و ساعت کوشش کردند تا خلای تعلیم و تربیت و تحصیل را پر کنند.
محمد فائزی به حضوری شدن کلاسهای درس نیز اشاره کرد و یادآور شد: در زمانی که اعلام گردید کلاسها حضوری برگزار شود با مقاومتهایی از سوی اولیا روبه‌رو بودیم که این مساله با درایت و دوراندیشی اولیای مدرسه و توجیه معلمان مدارس برطرف شد.


وی با اشاره به افت تحصیلی آشکار و پنهان ناشی از برگزاری کلاسهای مجازی در سالهای آینده اظهار کرد: این افت تحصیلی از نگاه ما پنهان نیست و اگر جبران نشود در آموزش بعدی تاثیر خواهد گذاشت. باید در همفکری با روسای ادارات آموزش و پرورش برای این مشکل راهکاری بیابیم.
همچنین «ایرنا» در گزارش خود نوشته که فائزی گفته است: کتابها، اندیشه و تفکر استاد مطهری غنی است و ما در سنگر تعلیم و تربیت تنها به دانش‌آموز علم آموزش نمی‌دهیم بلکه در کنار علم دین را هم پرورش می‌دهیم. انقلاب اسلامی تلاش دارد علم و دین را در کنار هم پرورش دهد زیرا علم به تنهایی برای ما تمدن ایجاد نمی‌کند این دو باید هم جهت و همسو با هم حرکت کنند.
گفتنی است در این برنامه از ۱۹ معلم نمونه‌ی استانی و ۲۲۰ معلم منتخب شهرستانی تجلیل و قدردانی شد.

پاسخی بگذارید