بیستم دیماه سالگرد شهادت امیر کبیر
۱۰ سال آینده در گیلان «زمین» برای گیلانیها وجود ندارد

۱۰ سال آینده در گیلان «زمین» برای گیلانیها وجود ندارد

هاتف‌‌خبر- معاون عمرانی بنیاد مسکن استان گیلان با بیان اینکه۶۰ درصد خرید و فروش زمینهای استان خارج از استانی است گفت: پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰ سال آینده زمینی برای ساخت‌وساز گیلانیها در استان وجود نداشته باشد.
به گزارش «هاتف‌خبر» سیدمحمود بشیری به «شبستان» با اشاره به فرا رسیدن ۱۵ مهر ماه که به «روز روستا» نامگذاری شده است، اظهار کرد: روستا پایگاه تولید شمرده می‌شود.
وی با بیان اینکه حفظ روستا و نیروهای ماندگار در آن وظایفی است که دنبال می‌شود گفت: اجرای طرح هادی روستایی از برنامه‌های مهم بنیاد مسکن در روستاها است که برای رفاه عمرانی روستانشینان دنبال می‌شود.
بشیری اذعان کرد: تهیه، بازنگری و اجرای طرح هادی و صدور سند روستایی از وظایف عمران روستایی است.
وی با بیان اینکه گیلان دو هزار و ۶۰ روستایی بیش از ۲۰ خانوار در استان وجود دارد افزود: ۹۸ درصد این روستاها دارای طرح هادی هستند.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان گیلان سپس تصریح کرد: پس از اجرای طرح بعد از ۱۰ سال طرحهای هادی بازنگری می‌شوند.
بشیری خاطر نشان کرد: ساخت مسکن و ارائه‌ی خدمات آموزشی، عمرانی و تجارت طبق طرح هادی در روستا اجرا می‌شود.


وی با بیان اینکه ۷۱۵ روستای بیش از ۲۰ خانوار استان هم دارای سند مالیکت هستند اضافه کرد: طبق این آمار ۳۹ درصد از روستاهای استان گیلان سند مالکیت دارند.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان گیلان به مهاجرت مردم استانهای دیگر کشور به استان گیلان نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه زمین شهرستانهایی همچون ماسال و تالش به وسیله‌ی مهاجران دیگر استانها خریداری شده است.
سیدمحمود بشیری با اشاره به اینکه خریداران با هدف تفریح چندروزه،ی زمین را در گیلان خریداری کرده و ساخت‌وساز انجام می دهند گفت: ۶۰ درصد خرید و فروش زمینها در شهرستانهای استان گیلان به وسیله‌ی افراد خارج از استانی است. اگر به همین روال پیش برود تا ۱۰ سال آینده زمینی برای گیلانیها وجود نخواهد داشت.‌

پاسخی بگذارید