به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
گیلانیان فردا منتظر باد گرم باشند/ باز هم احتمال آتش‌سوزی جنگلها وجود دارد

گیلانیان فردا منتظر باد گرم باشند/ باز هم احتمال آتش‌سوزی جنگلها وجود دارد

هاتف‌خبر – از عصر جمعه در ارتفاعات و از روز شنبه در برخی از مناطق جلگه یی استان گیلان شرایط برای وزش باد شدید یا بسیار شدید فراهم است.
به گزارش «هاتف‌خبر» مدیر کل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه نقشه های هواشناسی نشاندهنده‌ی نفوذ تدریجی جریانات جنوبی به منطقه‌ی گیلان است، گفت: تداوم وزش باد گرم در هفته‌ی آینده شرایط را برای آتش سوزی در جنگلها و مراتع فراهم می کند.
محمد دادرس افزود: آسمان گیلان روز پنجشنبه صاف تا نیمه ابری بود و روز جمعه همراه با وزش باد و افزایش ابر در برخی از ساعتهای روز است.
مدیرکل هواشناسی استان گیلان از افزایش هشت تا ۱۲ درجه‌یی متوسط دمای استان گیلان خبر داد و گفت: وزش باد گرم ابتدا برای ارتفاعات و دامنه ها خواهد بود اما از جمعه در مناطق جلگه یی استان باد گرم خواهد وزید.


دادرس افزود: تداوم وزش باد گرم در هفته‌ی آینده شرایط را برای آتش سوزی در جنگلها و مراتع ایجاد می کند و امکان سقوط بهمن یا ریزش سنگ در مناطق مستعد نیز هست. همچنین به سبب آب شدن برف در ارتفاعات بر اثر وزش باد گرم شرایط برای بالا آمدن آب رودخانه ها نیز مساعد می‌گردد.
وی با بیان اینکه از عصر جمعه در ارتفاعات و از روز شنبه در برخی از مناطق جلگه یی استان گیلان شرایط برای وزش باد شدید یا بسیار شدید فراهم است، گفت: از عصر یکشنبه تا دوشنبه احتمال رگبار در برخی از مناطق پیش بینی می شود.

پاسخی بگذارید