«پلاک‌کوبی شهر خلاق خوراک» در «روز رشت» با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران
گرایش رانندگان خودروهای سنگین به معاینه‌ی فنی خودروها افزایش یافته است

گرایش رانندگان خودروهای سنگین به معاینه‌ی فنی خودروها افزایش یافته است

   هاتف‌خبر – رئیس اداره‌ی ایمنی و ترافیک اداره‌ی کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان گفت: در سه ماهه‌ی نخست امسال شاهد افزایش چهار درصدی مراجعه به مراکز معاینه‌ی فنی خودروهای سنگین استان بودیم که نشان از گرایش رانندگان خودروهای سنگین به معاینه‌ی فنی خودروهایشان می‌دهد.
رضایی افزود: به طور متوسط ماهانه بیش از یکهزار و۹۰۰ خودروی سنگین شامل انواع کامیون، اتوبوس و مینی‌بوس به دو مرکز فعال معاینه‌ی فنی خودروهای سنگین استان گیلان مراجعه می‌کنند.
وی در ادامه خاطر نشان نمود: در سه ماهه‌ی نخست امسال‌ پنجهزار و ۷۴۷ خودروی سنگین برای دریافت برگه‌ی معاینه‌ی فنی به مراکز معاینه‌ی فنی استان گیلان مراجعه نمودند که نسبت به همین مدت در سال پیش چهار درصد افزایش داشته است.


رئیس اداره‌ی ایمنی و ترافیک اداره‌ی کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان سپس افزود: در این مدت پنجهزار و۴۴۳ خودرو پس از سپری نمودن مراحل مختلف تست مکانیزه، برگه‌ی معاینه‌ی فنی دریافت نموده و برای۳۰۴ خودرو نیز به دلیل وجود نقص یا اشکالات فنی، برگه‌ی معاینه‌ی فنی صادر نشده است.
این مقام مسوول در ادامه گفت: از مجموع کل خودروهای سنگین که در سه ماهه‌ی نخست امسال به مراکز معاینه‌ی فنی خودروهای سنگین استان مراجعه کردند، یکهزار و ۶۹ دستگاه سهم ناوگان حمل و نقل همگانی مسافر و چهارهزار و ۶۷۸ دستگاه هم سهم ناوگان حمل و نقل همگانی کالا بود.

پاسخی بگذارید