جشن آبانگان خجسته و گرامی.
کم‌سابقه‌ترین حکم قضایی برای حمایت از «تالاب انزلی»؛ به دلیل تخلیه‌ی فاضلاب در «تالاب انزلی» ۱۵ واحد صنعتی جریمه شدند

کم‌سابقه‌ترین حکم قضایی برای حمایت از «تالاب انزلی»؛ به دلیل تخلیه‌ی فاضلاب در «تالاب انزلی» ۱۵ واحد صنعتی جریمه شدند

هاتف‌خبر – در خبرها آمده بود که صاحبان ۱۵ واحد صنعتی آلاینده در رشت به دلیل تخلیه‌ی فاضلاب صنعتی آلوده به «تالاب بین‌المللی انزلی» جریمه شده‌اند.
به گزارش «هاتف‌خبر» از «خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گیلان» رئیس اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان رشت در توضیح این خبر گفت: بر اساس ماده‌ی ۴ قانون حفاظت و احیای تالابهای کشور و با شکایت اداره‌ی حفاظت محیط زیست این شهرستان، ۱۵ واحد صنعتی در رشت به دلیل تخلیه‌ی فاضلاب صنعتی خود بدون تصفیه درون «تالاب بین‌المللی انزلی» تعطیل شدند.
محمدتقی تقی‌زاده همچنین افزود: این واحد‌های متخلف برای جبران خسارت وارده به پرداخت جریمه به میزان سه تا پنج برابر خسارات وارد شده به محیط زیست به حساب خزانه‌داری کل کشور با تشـخیص مرجع قضایی محکوم شدند.

وی اضافه کرد: در صورت تکرار این تخلف، افراد جریمه شده باید علاوه بر برطرف کردن آلودگی محیط زیست، به میزان شش تا هشت برابر خسارات وارده را به صندوق دولت جریمه پرداخت کنند.
رئیس اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان رشت در پایان گفت: اگر صاحبان شرکتهای صنعتی برای تصفیه‌خانه‌ها و کنترل آلودگی محیط زیست هزینه کنند، محیط زیست ما سالم و بدون آلودگی به نسلهای آینده تحویل خواهد گردید.

پاسخی بگذارید