روزی که رادیو در ایران پا گرفت(با متن مراجعه کنید) «روز جهانی بهداشت» گرامی(مراجعه به خبر)
کاهش جانباختگان جاده‌یی و غرق‌شدگان در گیلان

کاهش جانباختگان جاده‌یی و غرق‌شدگان در گیلان

   هاتف‌خبر – جانشین فرمانده‌ی ناجا در گفت‌وگو با دست‌اندرکاران رسانه‌های گروهی استان گیلان از کاهش میزان جانباختگان حوادث جاده‌یی و غرق‌شدگان در دریا در طول امسال خبر داد.
به گزارش «هاتف‌خبر» از «ایرنا» سردار ایوب سلمیانی در جمع خبرنگاران به تصادفات میزان خودرویی اشاره نمود و تصریح کرد: امسال بین هشت تا ۱۲ درصد مسافرتها به سمت شمال کشور بیشتر شده است اما در تصادفات خودرویی با کاهش جانباختگان به ویژه در استان گیلان مواجه هستیم.
وی افزود: امسال حدود ۱۲ درصد کاهش جانباختگان جاده‌یی و معابر شهری را در استان گیلان شاهد بودیم که در این رابطه از همکاری رانندگان، مسوولان شهری، راهداری و پلیس باید تشکر کنیم چرا که برخلاف پیش‌بینی‌هایی مبنی بر افزایش حجم تصادفات، این کاهش را شاهد هستیم.


سردار سلیمانی همچنین گفت: سال گذشته تا این موقع ۲۴ نفر فوتی به دلیل غرق‌شدگی در دریا داشتیم که با مقایسه ۲۱ نفر غرق شده‌ی امسال تا این زمان، شاهد کاهش مغروقان نیز در استان هستیم ضمن اینکه به دریابانی‌ها در استانهای گیلان و مازندران ابلاغ کرده‌ایم که با همه‌ی امکانات لازم گشت دریایی را تا عمق توسعه دهند و تجهیزات و شناورهای لازم را در اختیارشان بگذارند.
جانشین فرماندهی ناجا همچنین گفت: بر اساس گزارشی که امروز ارائه شد، دریابانی ما بیش از۹۹۰ نفر که در معرض غرق شدن و یا شرایط خطر بوده‌اند را نیز نجات داده‌اند.
وی در پایان گفت: همه‌ی غرق‌شدگان نیز در مناطق ممنوعه در حال شنا بوده‌اند.

پاسخی بگذارید