روزی که رادیو در ایران پا گرفت(با متن مراجعه کنید) «روز جهانی بهداشت» گرامی(مراجعه به خبر)
کارآفرینی چیست و چگونه کارآفرین موفق شویم؟

کارآفرینی چیست و چگونه کارآفرین موفق شویم؟

هاتف‌خبر – دکتر کوروش ابومحبوب –مدرس دانشگاه و دکترای کارآفرینی – امروزه با توجه به نقش مهم استارتاپ ها یا کسب و کارهای نوپا در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشورها ، کارآفرینی جایگاه ویژه و متمایزی در دنیای مدرن پیدا کرده است.در واقع ، توسعه صنعتی ، رشد محلی و افزایش اشتغال ، همه و همه به توسعه و رشد کارآفرینی وابسته است.
در نتیجه ، کارآفرینان کسانی هستند که موجب اشتغال ، افزایش درآمد ، ارتقائ استانداردهای بهتر زندگی و رشد اقتصادی جامعه می شوند.
در چنین شرایطی که امروز برای کسب و کارها ایجاد شده است ، احساس می شود که باید آشنایی لازم و کافی با کارآفرینی برای آحاد جامعه ایجاد شود.


اما کارآفرینی چیست و کارآفرین کیست؟
واژه Entrepreneur که در زبان فارسی به کارآفرین ترجمه شده ، اصالتا یک کلمه فرانسوی است و برای توصیف فردی که با پذیرفتن ریسک اقتصادی و با امید به سودآوری ، یک کسب و کار را راه اندازی و مدیریت می کند ، بکار می رود.
با این تعریف از کارآفرین ، کارآفرینی فرایند اقداماتی است که یک کارآفرین به عنوان شخصی که همیشه به دنبال ایده های تازه است ، به آنها متوسل می شود تا با پذیرفتن ریسک و تردیدهای ذاتی موجود دز هر اقدام جدید ، از آن ایده ها فرصت های تازه ای خلق کند.
در بخش دوم به ویژگیهای خاص کارآفرینی در آینده پرداخته خواهد شد.

پاسخی بگذارید