زندگی زیباتر می‌شود، اگر به اندازه‌ی برگهای پاییز  برای هم‌ بهترین را آرزو کنیم.
پنجهزار گیلانی در آزمون سراسری قرآن کریم ثبت‌نام کردند

پنجهزار گیلانی در آزمون سراسری قرآن کریم ثبت‌نام کردند

   هاتف‌خبر – حجت‌الاسلام والمسلمین ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امورخیریه‌ی استان گیلان گفت: ۱۴ حوزه‌ی امتحانی میزبان آزمون سراسری قرآن کریم استان گیلان خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی اداره‌ی کل اوقاف و امورخیریه‌ی استان گیلان، وی همچنین افزود: اداره‌ی کل اوقاف و امور خیریه‌ی استان گیلان از سال ۹۱ تا ۹۵ حدود ۵۴ هزار و ۶۲۴ نفر را در رشته‌های مختلف قرآن کریم مورد آموزش قرار داده است. ۶۸۲ کلاس در بقاع متبرکه و ۱۸۵ کلاس خارج از بقاع متبرکه با کمک ۵۴۸ مربی حفظ قرآن کریم، این تعداد افراد را آموزش داده‌اند، البته در کنار کلاسهای حضوری حفظ، یک مرکز حفظ مجازی قرآن کریم هم داریم که فعالیت خود را از سال ۹۵ شروع کرده است.
وی همچنین افزود: در این پنجسال ۲۵ هزار و ۱۸۶ نفر (حدود ۵۰ درصد) در آزمون پایانی شرکت کردند که ۱۱ هزار و و۹۳ نفر موفق به دریافت گواهینامه شدند وامسال هم ششهزار و ۵۰۰ نفر در ۳۶۱ کلاس و به کمک ۳۳۰ مربی در حال آموزش هستند.


ستار علیزاده همچنین گفت: در آزمون امسال تمهیداتی اندیشیده شده که قرآن‌آموزان در دیگر دستگاه‌های اجرایی از جمله مؤسسات و مراکز قرآنی، امامزادگان و بقاع متبرکه، حسینیه‌ها و مساجد، پایگاه‌های بسیج، کانونهای فرهنگی مساجد، حوزه‌های علمیه، نیروهای مسلح و دارالقرآنهای آموزش و پرورش در ذیل نهاد خود در این آزمون ثبت‌نام کنند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه‌ی استان گیلان همچنین با اشاره به ثبت نام بیش از پنجهزار نفر در آزمون سراسری از گیلان، گفت: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با مشارکت و همکاری اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌ی کل اوقاف و امورخیریه‌ی استان گیلان روز پنجشنبه دهم اسفندماه در ۲۶ رشته و در ۱۴ حوزه‌ی امتحانی استان گیلان برگزار خواهد شد که ثبت نام آزمون در رشته‌های مختلف از ۱۸ آذرماه ۱۳۹۶ آغاز شده و به دلیل استقبال خوب علاقه‌مندان با دو مرحله تمدید تا هفتم بهمن ماه ۱۳۹۶ ادامه یافته است.

پاسخی بگذارید