زندگی زیباتر می‌شود، اگر به اندازه‌ی برگهای پاییز  برای هم‌ بهترین را آرزو کنیم.
پرکارترین مردم اروپا را بشناسید!

پرکارترین مردم اروپا را بشناسید!

   هاتف‌خبر – نتیجه‌ی یک تحقیق انجام شده در اتحادیه‌ی اروپا نشان می‌دهد بیشترین ساعت کار هفتگی در این اتحادیه به کشور یونان مربوط می‌شود.
بر پایه‌ی پژوهش «یورواستات» یونانیها با ۴۲.۳ ساعت کار در هفته پرکارترین مردم در اتحادیه‌ی اروپا هستند اما در برابر آنها کمترین ساعت کار هفتگی متعلق به مردم کشور هلند است که افراد شاغل در آن تنها ۳۰.۳ ساعت در هفته کار می‌کنند.
این آمار با احتساب ساعتهای کار مشاغل تمام‌وقت و نیمه‌وقت به دست آمده است. میانگین کار هفتگی در اتحادیه‌ی اروپا در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز ۳۷.۱ ساعت بوده است. با این حال اگر تنها ساعتهای کار افراد مشغول به کار تمام‌وقت محاسبه شود این رقم به ۴۰.۳ ساعت در هفته می‌رسد.
بریتانیا با ۴۲.۳ ساعت کار در هفته بیشترین ساعات کار در هفته را در صورت عدم احتساب مشاغل پاره‌وقت دارد. در مقابل کشورهای دانمارک با ۳۷.۸، ایتالیا با ۳۸.۸، هلند و فرانسه ۳۹ دارای کمترین میزان ساعت کار در هفته برای مشاغل تمام‌وقت هستند.
نتیجه‌ی این تحقیق همچنین نشان می‌دهد رومانی، بریتانیا و جمهوری چک دارای بالاترین میزان اشتغال افراد در مشاغل ثابت هستند و در مقابل در کرواسی، فرانسه، اسپانیا، لهستان و اسلوونی افراد بیش از دیگر کشورها مشغول کار در مشاغل موقت بوده‌اند.
در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۱۸۸ میلیون نفر در اتحادیه‌ی اروپا برای کارفرمایشان کار می‌کردند و در مقابل حدود ۳۳ میلیون نفر شغل آزاد داشتند.

پاسخی بگذارید