به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
پایتخت‌گردی شهردار رشت برای چیست؟!

پایتخت‌گردی شهردار رشت برای چیست؟!

هاتف‌خبر – شهردار رشت حضور در پایتخت و دیدار و برگزاری جلسات متعدد با مقامات کشوری را برای ایجاد همکاری و انجام رایزنیهای مختلف در جهت جذب اعتبارات ملی در زمینه‌ی اجرای پروژه‌های مختلف شهری در برنامه‌ی کار خود قرار داده است.
به گزارش «هاتف‌خبر» در ارتباط با این موضوع هر هفته شهردار رشت به تهران سفر می‌کند و دیدار با مقامات کشوری و به ویژه دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور را در برنامه‌ی کاری خود قرار داده است.
اما در باره‌ی دلایل این سفرها مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت گزارش می‌دهد که سیدمحمد احمدی در راستای انجام یکسری رایزنیها برای جذب اعتبارات ملی در جهت اجرای پروژه‌های بازآفرینی و مدیریت پسماندها به تهران سفر کرده و با مسوولان مرتبط در وزارت راه‌ و شهرسازی و همچنین مسوولان سازمان شهردار‏‌یها و دهیاریهای کشور دیدار و گفت‌وگو کرده است.


شهردار رشت در نخستین نشست خود با سیدحبیب راضی مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور دیدار و گفت‌وگو کرده است.
در این نشست دو طرف در باره‌ی موضوعاتی همچون تخصیص اعتبار برای راه‌اندازی زباله‌سوز دفنگاه سراوان و اجرای پروژه‌ی افزایش ظرفیت کارخانه‌ی کودآلی لاکان مذاکره کردند..
همچنین با دعوت شهردار رشت قرار شد مدیر کل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور هفته‌ی آینده برای بازدید از پروژه‌های مرتبط با مدیریت پسماندها با تیم همراه کارشناسی خود به رشت سفر کند.
شهردار رشت همچنین رایزنیهایی با برخی مدیران وزارتخانه‌ی راه و شهرسازی انجام داد و در خلال آن قرار شد مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز اواخر همین هفته از رشت بازدید کند.


به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، جذب اعتبارات ملی و بررسی پروژه‌های بازآفرینی شهری از جمله مهمترین برنامه‌های سفر کاری معاون وزیر راه و شهرسازی به رشت خواهد بود.
سیدمحمد احمدی همچنین در سفر به تهران با دکتر محمد باقر نوبخت در زمینه‌ی ساماندهی رودخانه‌های رشت به بحث و تبادل نظر پرداخت و خواستار همکاری سازمان برنامه‌و بودجه برای تخصیص اعتبار لازم در جهت حل این معضل اساسی رشت شد.
گفتنی اینکه در پی این نشست معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت ساماندهی دو رودخانه‌ی «زرجوب» و «گوهرود» برای رشت در جهت توسعه‌ی شهری، قول مساعد داد تا با تخصیص به‌موقع بودجه پس از پایدار کردن ردیف آن در لایحه‌ی بودجه‌ی ۱۴۰۰ همکاری لازم را به عمل آورد.

پاسخی بگذارید