به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
پاسگاه‌های محیطبانی گیلان به دوربینهای «فوق مدرن حفاظتی» مجهز می‌شوند

پاسگاه‌های محیطبانی گیلان به دوربینهای «فوق مدرن حفاظتی» مجهز می‌شوند

هاتف‌خبر – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از تجهیز پاسگاه‌های محیطبانی این استان به دوربینهای «فوق مدرن حفاظتی و فناوریهای پاک» خبر داد.
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی اداره‌ی کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، ساسان کفایی با اعلام این خبر گفت: این اقدام در راستای اجرای بند(ز) ماده‌ی ۳۸ قانون برنامه‌ی ششم توسعه و ضرورت استفاده از فناوریهای پاک و سازگار با محیط زیست انجام می‌شود.
وی اظهار کرد: در همین زمینه نخستین پنل خورشیدی و دوربینهای فوق مدرن حفاظتی در پاسگاه سرمحیطبانی سفیدرود که در مجاورت یکی از مهمترین رودخانه‌های آبریز دریای کاسپین و زایشگاه طبیعی ماهیان استخوانی و خاویاری است در پارک ملی بوجاق کیاشهر نصب و راه‌اندازی شده است.
کفایی ابراز امیدواری کرد: در گامهای بعدی دیگر پاسگاه‌های استان گیلان همچون اسپند، جوکندان، سیاه‌درویشان و… نیز که از توسعه‌یافتگی کمتر برخوردار هستند به انرژیهای پاک و سازگار با محیط زیست مجهز شوند.


گفتنی است ۱۷۲ محیطبان در ۲۱ پاسگاه محیطبانی استان گیلان هم‌اکنون مشغول به فعالیت هستند.
استان گیلان دارای ١۵ منطقه‌ی زیرمدیریت اداره‌ی کل حفاظت محیط زیست شامل یک پارک ملی، چهار اثر طبیعی ملی، پنج پناهگاه حیات وحش و پنج منطقه‌ی حفاظت شده است که ۹.۱۶ درصد از سطح کل استان را شامل می‌شود.
همچنین این استان دارای شش منطقه‌ی شکارممنوع( اشکورات، استیل، ناو اسالم، دیلمان درفک، اژدهابلوچ و جیرنده) نیز بوده که ۱۰.۳ درصد از سطح کل استان را شامل می‌شود.

پاسخی بگذارید