به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
نیمه‌ی نخست امسال به جز پرداختیهای مدیریت درمان؛ تامین اجتماعی گیلان دو هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران پرداخت کرد

نیمه‌ی نخست امسال به جز پرداختیهای مدیریت درمان؛ تامین اجتماعی گیلان دو هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران پرداخت کرد

هاتف‌خبر – نیمه‌ی نخست امسال به غیر از پرداختیهایی که در بخش مدیریت درمان انجام می‌شود، تامین اجتماعی استان گیلان دو هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران گیلانی پرداخت کرده است.
به گزارش «هاتف‌خبر» مدیر کل تامین اجتماعی استان گیلان با اعلام این مطلب گفت: ماهانه ۲۴ میلیارد تومان تعهدات کوتاه‌مدت و بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان انواع مستمری از طریق تامین اجتماعی استان گیلان در بخش بیمه‌یی هزینه می‌گردد.
علی حسین‌نژاد با بیان اینکه هم‌اکنون ۴۲۰ هزار بیمه شده‌ی اصلی و افزون بر ۱۳۸ هزار مستمری‌بگیر به همراه افراد تبعی آنها، زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی استان گیلان هستند، گفت: در نیمه‌ی نخست امسال به منظور ارائه‌ی تعهدات به این گروه‌ها، ماهانه بیش از ۲۴ میلیارد تومان تعهدات کوتاه‌مدت شامل ۱۶ میلیارد تومان مقرری بیمه‌ی بیکاری، هشت میلیارد تومان انواع غرامت دستمزد، کمک هزینه و بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان مستمریهای بازنشستگی، بازماندگان و ازکارافتادگی پرداخت شده که در ششماهه‌ی سپری شده از سال بیانگر پرداخت رقمی بیش از دو هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان است.


وی با اشاره به افزایش چهار هزار و ۵۰۰ مستمری‌بگیر در ششماهه‌ی نخست امسال از ۳.۵ درصدی این گروه خبر داد و خاطر نشان کرد: مبلغ پرداختی در این بخش به عنوان عمده‌ترین تعهد سازمانی نیز با افزایش۳۰ درصدی از ۲۷۰ میلیارد تومان در هر ماه به حدود ۳۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
مدیر کل تامین اجتماعی استان گیلان همچنین اظهار کرد: ۵۹ درصد بیمه‌شدگان اصلی زیرپوشش با جمعیتی در حدود ۲۴۶ هزار نفر را بیمه‌شدگان اجباری مشمول قانون کار تشکیل می‌دهند و گروه مشاغل آزاد با حدود ۷۳ هزار نفر نیز ۱۷ درصد از افراد این جامعه را در بر می گیرد.
علی حسین‌نژاد با اشاره به اینکه رانندگان و کارگران ساختمانی با ۵۹ هزار بیمه‌شده ،۱۴ درصد از جمعیت هدف از بیمه‌شدگان اصلی را شامل می‌گردند، افزود: یک میلیون و ۲۴۱هزار نفر از جمعیت استان گیلان هم‌اکنون زیرپوشش تامین اجتماعی هستند.

پاسخی بگذارید