جشن آبانگان خجسته و گرامی.
نقد دانشگاهیان سبب توسعه و پیشرفت جامعه می‌شود

نقد دانشگاهیان سبب توسعه و پیشرفت جامعه می‌شود

هاتف‌خبر – استاندار گیلان با بیان اینکه به فضای گفتمانی اعتقاد و اعتماد داریم چرا که توسعه و پیشرفت از مسیر نقد می‌گذرد، تصریح کرد: سهم پررنگ و اثرگذار دانشگاهیان و نخبگان در توسعه و پیشرفت کشور ایران اسلامی بر کسی پوشیده نیست و مدیران پذیرای نقد منصفانه‌ی جامعه‌ی دانشگاهی هستند.
به گزارش «هاتف‌خبر» از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان، دکتر اسدالله عباسی ظهر روز یکشنبه در نشست با رئیس، معاونان و مدیران دانشگاه گیلان، با مهم برشمردن نقش دانشگاهیان در جامعه و لزوم بهره‌مندی از همه‌ی ظرفیتهای این قشر اثرگذار برای پیشرفت و تعالی کشور، اظهار کرد: گفتمان‌محوری، فرهنگ و اصل پذیرفته شده در جامعه‌ی اسلامی است و به آن اعتقاد و اعتماد داریم.
وی با اشاره به خلاء فضای گفتمانی در دانشگاه‌ها در طول سالهای گذشته، افزود: مقام معظم رهبری به برپایی کرسیهای آزاداندیشی و فضای گفتمانی تاکید دارند و جلسات اثربخشی با دانشجویان و جامعه‌ی دانشگاهی داشته‌اند و ایجاد فضای گفتمانی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی جزو اولویتهای دولت سیزدهم است.
استاندار گیلان با بیان اینکه باورمندی به دانشجویان و نخبگان آموزشی به توسعه‌ی کشور کمک می‌کند، گفت: پذیرای نقد منصفانه در دانشگاه‌ها با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در راستای اصلاح امور هستیم.


دکتر عباسی با اشاره به سهم پررنگ و اثرگذار دانشگاهیان و نخبگان آموزشی در توسعه و پیشرفت کشور، بیان کرد: بیان نقد و مطالبه‌گری دانشجویان و فعالان مراکزآموزش عالی نیاز مبرم جامعه است.
وی با تاکید بر بهره‌گیری از تمام ظرفیتهای دانشگاه و مراکز آموزش عالی، افزود: باید دین خود را نسبت به دانشگاه و دانشجویان ادا کنیم و از ظرفیتهای آنها برای توسعه و پیشرفت بهره بگیریم.
استاندار گیلان با بیان اینکه مسائل محیط زیستی استان با پژوهش‌محوری قابل حل است، گفت: دانشگاهیان و نخبگان دانشگاهی خودشان را در حل مسائل محیط‌زیستی و احیای تالابهای گیلان مسوول بدانند و در این بخش تحقیق و بررسی کنند.
دکتر عباسی با اشاره به برخی مزیتها و همچنین چالشهای استان گیلان، نقش دانشگاهیان را در این بخش مهم و اثرگذار برشمرد و بیان کرد: مشکلات گیلان در تمامی بخشها با پیوست آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و نیز نخبگانی قابل حل است و همه‌ی دانشگاهیان و نخبگان باید در این بخشها دغدغه‌مند باشند.
وی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت از مسیر نقد می‌گذرد، افزود: نقدهای منصفانه دانشگاهیان و تشکلهای دانشجویی توام با ارائه‌ی راهکار و ایده‌پردازی منجر به توسعه و تعالی جامعه می‌شود.

پاسخی بگذارید