دهم اردیبهشت؛ روز خلیج فارس گرامی.
نشست ادبی بزرگداشت «حکیم ابوالقاسم فردوسی» در رشت برگزار می‌شود

نشست ادبی بزرگداشت «حکیم ابوالقاسم فردوسی» در رشت برگزار می‌شود

هاتف‌خبر – همزمان فرا رسیدن با «روز بزرگداشت شاعر حماسه‌سرای ایران، حکیم ابوالقاسم فردوسی» و پاسداشت زبان فارسی، نشستی ادبی و فرهنگی روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار خواهد شد.
ابه گزارش «هاتف‌خبر» این نشست ادبی و فرهنگی با عنوان «مروری بر زندگی و اندیشه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی و مسابقه شاهنامه‌خوانی»، یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه به وسیله‌ی مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاددانشگاهی رشت برگزار خواهد شد.
رضا فدایی کیوانی رئیس مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در این باره گفت: فردوسی از شخصیتهای بزرگ ایران است که به راحتی نمی‌توان از کنار نام و خدمتی که به مردم این سرزمین کرده، گذشت. او با اثر شکوهمند خود نقش جوانمردی، اخلاق و ایمان را در بلندای زمان به تاریخ نشاند و فرهنگ غنی ایران را تا فراسوی مرزهای خاکی به دل عاشقان فرهنگ و هنر نمایان ساخت.


وی در ادامه تصریح کرد: بزرگداشت روز او بهانه‌یی است تا بیشتر این شاعر بزرگ را بشناسیم. به همین مناسبت، مرکز علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشت آیینی را با همکاری سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی گیلان با محوریت مروری بر زندگینامه، نگاه و اندیشه‌ی شاعر، مسابقه‌ی شاهنامه‌خوانی به صورت فایل صورتی و نقاله‌خوانی برگزار می‌نماید.
فدائی کیوانی افزود: در پایان نیز به سه نفر از برگزیدگان با لوح سپاس و هدیه تجلیل خواهد شد. علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند فایل صوتی خود را(بین ۲ تا ۵ دقیقه) به شماره‌ی واتساپ ۰۹۳۹۱۹۴۹۵۵۵ ارسال نمایند.

پاسخی بگذارید