به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
مصرف گاز گیلان افزایش یافت

مصرف گاز گیلان افزایش یافت

هاتف‌خبر – با کاهش شدید دمای هوا در مهر ماه امسال، مصرف گاز مشترکان غیرنیروگاهی استان گیلان نسبت به همین مدت در سال گذشته حدود ۱۴ درصد افزایش یافته است.
به گزارش «هاتف‌خبر» مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین با اعلام مصرف حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز در نیمه‌ی نخست مهر ماه امسال اظهار کرد: این میزان مصرف نسبت به همین مدت در سال گذشته چهار درصد افزایش نشان می‌دهد.
مهندس حسین اکبر با اشاره به بارندگی مداوم و سردی ناگهانی هوا در هفته‌ی گذشته گفت: سرمای هوا سبب شد تا رکورد مصرف ۱۳ میلیون مترمکعب گاز در یک شبانه‌روز برای بخش غیرنیروگاهی در گیلان به ثبت برسد.


مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان سپس افزود: میزان مصارف بخشهای خانگی، تجاری، صنعتی و حمل و نقل استان در نیمه‌ی نخست مهر ماه امسال با ۱۴ درصد افزایش نسبت به همین مدت در سال گذشته به ۱۲۸ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.
مهندس اکبر با اشاره به چگونگی محاسبه‌ی گازبهای مصرفی مشترکان نیز تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل شرکت ملی گاز ایران، برای محاسبه‌ی گاز بها، سال به دو فصل گرم و سرد تقسیم می‌شود که فصل سرد از روز ۱۶ آبانماه آغاز می‌شود و برای رفاه حال مشترکان گرامی نرخ گاز به صورت پلکانی محاسبه می‌گردد.
وی در ادامه اظهارکرد: مصرف گاز در مهر ماه با مبلغ فصل گرم محاسبه خواهد شد و از همه‌ی مشترکان محترم گاز تقاضا می‌گردد برای کاهش هزینه‌ها و کمک به اقتصاد خانواده نسبت به مصرف گاز صرفه‌جویی نمایند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان گفت: راهنمای هزینه‌ی گازبها بر اساس فصول سرد و گرم سال و همچنین مناطق مختلف استان، در سایت شرکت گاز گیلان به نشانی:www.nigc-gl.ir قابل مشاهده است و مشترکان گرامی می‌توانند با مطالعه‌ی آن نسبت به مدیریت بهینه‌ی مصرف گاز اقدام کنند.

پاسخی بگذارید