روزی که رادیو در ایران پا گرفت(با متن مراجعه کنید) «روز جهانی بهداشت» گرامی(مراجعه به خبر)
مشعل گازرسانی به ۲۸ روستای گیلان برافروخته شد

مشعل گازرسانی به ۲۸ روستای گیلان برافروخته شد

   هاتف‌خبر – آیین بهره‌برداری همزمان طرح گازرسانی به ۲۸ روستای استان گیلان با حضور سرپرست استانداری گیلان، مدیر عامل شرکت گاز استان و مسوولان استانی و شهرستانی در روستای گردویشه‌ی شهرستان رودبار برگزار شد.
به گزارش «هاتف‌خبر» سرپرست استانداری گیلان در این برنامه گفت: گازرسانی به دو هزار و ۱۵ روستا در استان گیلان، سبب شده تا این استان از نظر شاخص برخورداری از گاز طبیعی در جایگاهی بسیار خوب در کشور قرار گیرد.


ارسلان زارع همچنین گفت: در سال ۹۲ درصد بهره‌مندی روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی ۶۵ درصد بود که با تلاش شرکت گاز و دیگر سازمانهای مرتبط هم‌اکنون این میزان به بیش از ۹۵ درصد افزایش یافته است.
وی همچنین یکی از مزایای گازرسانی به روستاها را حفاظت از منابع طبیعی، جنگلها و محیط زیست عنوان نمود و گفت: امیدوارم تا با وجود شرایط کوهستانی منطقه، گرمای گاز به سراسر شهرستان رودبار راه پیدا کند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: این شرکت توانسته است در مدت شش سال اخیر تعداد روستاهای گازدار گیلان را از یکهزار و ۱۰۰ روستا به بیش از دو هزار روستا برساند.
مهندس حسین اکبر گفت: همچنین شرکت گاز استان گیلان هم‌اکنون به پایان عملیات توسعه‌ی گازرسانی نزدیک شده و درجهت افزایش رضایتمندی مشترکین به سمت کیفی‌سازی خدمات خود گام برداشته است.


وی یکی از مظاهر این کیفی‌سازی را برنامه‌ی حذف قبضهای کاغذی گازبها اعلام کرد که در دستور کار این شرکت قرار دارد و گفت: مشترکین محترم می‌توانند شماره‌ی تلفن خود را از طریق اطلاع به کنتورخوان، درج در سایت و یا شماره‌ی ۳۰۰۰۰۱۹۴ در سامانه ثبت نموده و هر دوره به راحتی از جزییات گازبها اطلاع یابند که اجرای این پروژه سبب صرفه‌جویی اقتصادی برای کشور شده و کاهش اشتباهات را به دنبال دارد.
مهندس اکبر همچنین از گارسانی به ۳۴ واحد صنعتی در «هفته‌ی دولت» امسال خبر داد و گفت: با گازدار شدن این صنایع ۲۰ هزار مترمکعب در ساعت صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع انجام می‌شود.
گفتنی است در پایان این آیین مشعل گازرسانی به ۲۸ روستای استان به دست سرپرست استانداری گیلان برافروخته شد.

پاسخی بگذارید