به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
مسوولان وزارت بهداشت و درمان کلاهتان را قاضی کنید!

مسوولان وزارت بهداشت و درمان کلاهتان را قاضی کنید!

هاتف خبر – محمد عین اله زاده –  مسوولان دانشگاه علوم پزشکی وجدانتان را مد نظر قرار دهید و درباره این مطلب قضاوت کنید.
مزد بازی با جان چند است؟ قیمت به خطر انداختن سلامت یک انسان چند می ارزد؟ ترس و دلهره و اضطراب بهایش چیست؟
آیا در برابر فداکاری و ایثار فرشتگان سفیدپوش تنها تعریف، تمجید و‌قدردانی از آنها کافی است؟ گر چه امروزه جامعه از صمیم قلب قدردان زحمات غیرقابل توصیف پزشکان، پرستاران و کادر درمانی است که با خطر انداختن ارزشمندترین هدیه آفرینش یعنی جان و‌ سلامتی شان، سلامتی مردمان جامعه را به دست می آورند، هستند؛
اما مسوولان و مقامات محترم آیا به نظر شما این قشر فرهیخته و زحمتکش نیازهای مادی ندارند؟!
یک معدنچی وقتی در اعماق زمین و در شرایط پرمخاطره کار می کند همیشه این خطر همراه او است که امکان دارد به علت تراکم گاز و یا ریزش معدن جانش را از دست بدهد و حتی اگر هم در معدن کشته هم نشود کار کردن در چنان شرایطی حتماً عمر او را کوتاه خواهد کرد اما آنچه که یک کارگر زحمتکش معدن را وادار به کار در چنین شرایط هراس آور می کند، تامین نیازهای اولیه زندگی است. همه انسانها اگر نیازهای اولیه شان همچون آب، هوا، خوراک و سرپناه تامین شود، آنوقت به فکر نیازهای ثانویه همچون تفریح، گردش، سرگرمی و…می افتند.
اینک پرسش مهم و اساسی از شما مسوولان دانشگاه علوم پزشکی این است:
عالیجنابان؛ شما که برای خود و مسوولان مراکز بهداشتی به صرف صدور بخشنامه و تلفن و گاهی هم سرکشی از مراکز با ماشین دولتی و راننده شخصی پاداش میلیونی برای “مبارزه با ویروس کرونا” دریافت می دارید؛ چگونه است که برای حافظان سلامت جامعه که مستقیماً و به صورت شبانه روزی و در تعطیلات و حتی تعطیلات نوروز دور از خانواده مشغول خدمات رسانی و مداوا همنوعنان بیمار خود بوده و هستند، تنها رقم چند هزار تومانی را در نظر می گیرید. اگر بهانه شما کمبود بودجه باشد چطور برای شماها این‌مبالغ وجود دارد اما برای دیگران نیست؟
آیا اگر زحمات پرستاران و کادر درمانی نباشد دستورالعملها و بخشنامه های روی کاغذ می توانند، بیماران را درمان کنند؟
همه ما امیدواریم که این بیماری هولناک هر چه زودتر از دیارمان ریشه کن شود اما اگر شوربختانه اگر موج دوم این ویروس خطرناک و یا بیماری دیگری در جامعه اپیدمی شود با این همه حق کشی و تبعض باز هم رغبتی برای این عزیزان زحمتکش برای خدمت باقی می ماند که همچنان با جان و دل در خدمت جامعه باشند؟
آیا پاداش جانفشانی فرشتگان سفیدپوش وطن این چندرغازی است که واریز نموده اید؟

۱۳۹۹/۱/۲۹
طاهرگوراب – محمد عین اله زاده

پاسخی بگذارید