«پلاک‌کوبی شهر خلاق خوراک» در «روز رشت» با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران
مسابقات ورزشی دختران دانش‌آموز کشور به میزبانی گیلان آغاز شد

مسابقات ورزشی دختران دانش‌آموز کشور به میزبانی گیلان آغاز شد

   هاتف‌خبر – معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه‌ی مسابقات ورزشی دختران دانش‌آموز کشور با اشاره به برنامه‌های متنوع این وزارتخانه در زمینه‌ی ورزش گفت: به دنبال واگذاری میزبانی مسابقات دانش‌آموزی به مدارس هستیم.
به گزارش «هاتف‌خبر» از اداره‌ی اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌ی کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهرزاد حمیدی عصر روز پنجشنبه در آیین افتتاحیه‌ی مسابقات ورزشی دختران دوره‌ی اول متوسطه‌ی سرارسر کشور که به میزبانی استان گیلان در «اردوگاه شهید چمران رامسر» برگزار می‌شود، با اشاره به حضور دانش‌آموزان ورزشکار از سراسر کشور، اظهار کرد: شما عصاره‌های دانش‌آموزی کشور در رشته‌های ورزشی و آینده‌سازان تیمهای ملی بانوان هستید.
وی در ادامه با یادآوری شد تأکید مقام معظم رهبری به مسوولان آموزش و پرورش برای توجه به بخش ورزش است. طبق نظر ایشان از طریق فعالیتهای فوق‌برنامه‌ی ورزشی در مدارس می‌توانیم نشاط اجتماعی ایجاد کنیم و دانش‌آموزان در کنار تحصیل و تهذیب ورزش نیز انجام دهند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خطاب به ورزشکاران حاضر در آیین افتتاحیه گفت: شما این شانس را داشته‌اید که در یک رقابت چهار و نیم میلیون نفری دانش‌آموزان از المپیادهای مدارس و در قالب تیمهای مدرسه‌یی منطقه، شهرستان و استان به مرحله‌ی کشوری راه یابید و آینده‌ی تیمهای ملی هم در دستان شما است.


وی با اشاره به برنامه‌های متنوع وزارت آموزش و پرورش برای سال آینده گفت: در این دوره از مسابقات در کنار تمام استانها دانش‌آموزانی از استانهای سیلزده و زلزله‌زده‌ی گلستان، کرمانشاه، لرستان و خوزستان حضور دارند و آموزش و پرورش تمام تلاش خود را انجام می‌دهد که از ابتدای سال تحصیلی آینده این دانش‌آموزان بدون مشکل در مدارس خود حضور داشته باشند و در کنار تحصیل به ورزش نیز بپردازند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این برنامه با اشاره به برگزاری سی‌امین دوره‌ی مسابقات ورزش دختران دانش‌آموز کشور به میزبانی استان گیلان خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰۰ دختر ورزشکار در رشته‌های شطرنج (۲۴ استان)، بدمینتون(۲۴ استان) و تنیس روی میز(۲۸ استان) از روز دهم به مدت چهار روز با هم رقابت خواهند کرد.

پاسخی بگذارید