جشن آبانگان خجسته و گرامی.
مردم پول «بنز» را می‌دهند اما «تیبا» می‌خرند!

مردم پول «بنز» را می‌دهند اما «تیبا» می‌خرند!

هاتف‌خبر – سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: واردات خودروهای خارجی باید به مرحله‌ی اجرا برسد تا بتوانیم انحصار را بشکنیم و ذره‌یی به فکر ملت ایران باشیم که هم‌اکنون مجبور هستند پول «بنز» را پرداخت کنند اما «تیبا» سوار شوند.

   به گزارش «هاتف‌خبر» غلامرضا مرحبا در گفت‌وگو با «ایلنا» درباره‌ی تامین ارز برای واردات خودرو در حالی که گفته می‌شود بانک مرکزی در تامین ارز برای کالاهای اساسی با مشکل مواجه است، نیز اظهار کرد: مشکل تامین ارز برای کالاهای اساسی را تایید نمی‌کنیم اما این فیلمی که تولیدکنندگان خودرو داخل کشور بازی می‌کنند، دیگر تکراری شده و دیگر حنای آنها رنگ ندارد.

   وی همچنین تاکید کرد: این ادعا که ارز واردات خودرو تامین نشده است و هنوز ارز منشا را نداریم و بانک مرکزی در این زمینه تناقضاتی دارد، نمایشهایی است که خودروسازان در این مرحله اجرا می‌کنند.

   سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی سپس خاطر نشان کرد: واردات خودروهای خارجی باید به اجرا برسد تا بتوانیم انحصار را بشکنیم و ذره‌یی به فکر ملت ایران باشیم که مجبور هستند پول «بنز» را پرداخت کنند اما «تیبا» سوار شوند.

   مرحبا با بیان اینکه باید نخستین محموله‌ی خودروهای خارجی را وارد کشور کنیم و ارز آن تامین می‌شود، ادامه داد: تامین ارز خودروهای وارداتی قانون است و دستگاه‌های مرتبط باید به این قانون عمل کنند.

   وی در پایان گفت: امیدوارم تا پایان امسال نخستین محموله‌ی خودرو وارد کشور شود و از انواع خودروهایی باشند که طبقات متوسط امکان دسترسی به آن را داشته باشند.

پاسخی بگذارید