به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
مدیر کل بیمه سلامت می‌گوید؛ شناخت مزیتهای نسخه‌نویسی الکترونیک به فرهنگسازی نیاز دارد

مدیر کل بیمه سلامت می‌گوید؛ شناخت مزیتهای نسخه‌نویسی الکترونیک به فرهنگسازی نیاز دارد

هاتف‌خبر – به اعتقاد مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان برای شناخت مزیستهای نسخه‌نویسی الکترونیکی در جامعه نیازمند فرهنگسازی هستیم.
به گزارش «هاتف‌خبر» دکتر جمشید محمدی در این زمینه توضیح داد: نسخه‌نویسی الکترونیک گامی ارزشمند در راستای استقرار دولت الکترونیک است و باید فرهنگسازی خوبی هم در زمینه‌ی شناخت مزیتهای آن در جامعه انجام شود.
مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان با اشاره به اینکه نسخه‌نویسی الکترونیک یکی از اولویتهای مهم سازمان بیمه سلامت است افزود: نسخه‌نویسی الکترونیک را می‌توان گامی موثر برای استقرار دولت الکترونیک دانست که نیازمند فرهنگسازی است.


وی افزود: الکترونیکی شدن خدمات سلامت در بخش سرپایی و بستری منجر به کاهش مصرف کاغذ، حفظ منابع مالی، به‌روز کردن اطلاعات، ایجاد بستر مناسب برای تصمیم‌گیری مدیران و در نهایت ارائه‌ی خدمات مناسب به مردم می‌شود.
دکتر محمدی یادآور شد: نسخه‌‌نویسی الکترونیک همچنین گامی ارزنده در راستای ایجاد انضباط مالی در زمینه‌ی سلامت در جامعه است و کمک می‌کند که آمار صحیح در دست داشته باشیم تا بتوانیم برنامه‌ریزیهای درست و به‌هنگام با توجه به محدودیت منابع انجام دهیم.
مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان در پایان گفت: چنانچه به منابع نامحدود هم دسترسی داشته باشیم استقرار انضباط مالی یکی از مهمترین الزامات در بخش سلامت است.

پاسخی بگذارید