به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
مدیر کل بنیاد مسکن گیلان: شاخص برخوردار شهرستان فومن از طرح هادی ۹۹ درصد است

مدیر کل بنیاد مسکن گیلان: شاخص برخوردار شهرستان فومن از طرح هادی ۹۹ درصد است

هاتف‌خبر – مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان به همراه برزگر معاون پشتیبانی، بابایی معاون امور مسکن شهری و خوشرو مسوول روابط عمومی بنیاد مسکن گیلان این هفته با مهندس محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان فومن دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی اداره‌ی کل بنیاد مسکن استان گیلان در این دیدار مهندس محمد اکبرزاده به تشریح فعالیتهای بنیاد مسکن به ویژه در روستاهای شهرستان فومن پرداخت و گفت: شهرستان فومن جزو پنج شهرستان فعال ساخت مسکن شهری در استان گیلان است که با تسهیلات کم‌بهره به ساخت مسکن شهری می‌پردازد.
وی ادامه داد: فومن با ساخت ۱۰۲ واحد پس از شهرستان رشت رتبه‌ی دوم استانی را در ساخت مسکن شهری دارد.
مدیر کل بنیاد مسکن استان گیلان سپس افزود: از مجموع ۱۳۰ روستای بیش از ۲۰ خانوار این شهرستان برای ۱۲۹ روستا طرح هادی تهیه شد و شاخص برخورداری شهرستان از تهیه‌ی طرح هادی ۹۹ درصد است.


مهندس اکبرزاده با اشاره به اجرای طرح هادی در ۶۱ روستای این شهرستان نیز تاکید کرد: در سه سال اخیر در ۲۱ روستای شهرستان ۶۳ کیلومتر آسفالت به وسیله‌ی بنیاد مسکن انجام شده که اجرای تمام این پروژه‌ی آسفالتها با سهمیه‌ی قیر رایگان بوده است.
وی سپس گفت: در اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی، صدور سند برای اماکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت که در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفت، از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن در شهرستان فومن بیش از هشت هزار و ۳۰۰ برگ سند روستایی و ۲۰۵ برگ سند شهری به وسیله‌ی بنیاد مسکن و با مشارکت اداره‌ی ثبت اسناد این شهرستان صادر شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان در ادامه شاخص بهره‌مندی شهرستان فومن از تسهیلات طرح ویژه‌ی مسکن روستایی را ۸۳ درصد اعلام کرد و گفت: سهمیه‌ی شهرستان در طرح ساخت مسکن محرومان ۱۸۵ واحد است.
فرماندار شهرستان فومن نیز با قدردانی از خدمات بنیاد مسکن در این شهرستان گفت: بنیاد مسکن با فعالیت در روستاها نقشی مهم در توسعه و آبادانی مناطق محروم داشته و دارد.
مهندس محسنی اظهار کرد: بنیاد مسکن یکی از نهاد‌های خدمت‌رسان به مردم روستاها است که با ایجاد زیرساختهای لازم در مناطق محروم و روستایی سبب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود.


وی با اشاره به وجود پتانسیل گردشگری درروستاهای شهرستان فومن اظهار کرد: بنیاد مسکن شهرستان فومن می‌تواند به صورت غیرمستقیم در اشتغال‌آفرینی و ایجاد تحرک و نشاط اجتماعی در روستاها نقش‌آفرینی کند.
فرماندار شهرستان فومن در ادامه خواستار بازنگری طرح هادی روستاهای این شهرستان شد و افزود: بنیاد مسکن توانسته است در توسعه و پیشرفت روستاها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی گامهای موثری بردارد.
گفتنی است در در پایان این نشست مهندس محمد امین‌پور به عنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان فومن معرفی شد و از خدمات مهندس مهدی عفتی قدردانی به عمل آمد.

پاسخی بگذارید