به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
مدیریت مصرف، پایداری برق کشور را سبب می شود

مدیریت مصرف، پایداری برق کشور را سبب می شود

 هاتف خبر – قائم مقام اجرایی در امور شهرستانهای شرکت توزیع نیروی برق گیلان بر لزوم به کارگیری راهکارهای ساده برای مدیریت مصرف در فصل زمستان برای همراهی در پایداری برق کشور تاکید کرد.

به گزارش “هاتف خبر” محمدعلی میری نرگسیبا اشاره به میزان رشد و افزایش مصرف برق در کشور افزود: میزان مصرف برق در کشور ۱۷٫۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که ۱۵ درصد آن در صنایع و مابقی در بخش خانگی مصرف شده است.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی با راهکارهای ساده می توان با کاهش مصرف انرژی خانگی و تجاری در زمستان مانند خاموش کردن یک لامپ اضافی و کاهش یک درجه ای دمای محیط(کم کردن شعله های بخاری و یا کاهش دمای ترموستات) میزان مصرف را تا ۱۰ درصد کاهش داد و در این فصل سرد زمستان به پایداری برق و گاز در کشور کمک کرد.

میری نرگسی اضافه کرد: دستیابی به پایداری برق در سراسر کشور دور از دسترس نیست با اعمال راهکارهای ساده‌ای مانند نصب شیر ترموستاتیک بر روی رادیاتور، نصب سیستم های کنترل هوشمند در موتورخانه ها به ویژه در مجتمع های مسکونی بزرگ و ساختمان های اداری، تنظیم دمای محیط به روی ۱۸ تا ۲۱ درجه، استفاده از لباس های گرم مناسب زمستان، بستن درب اتاق های غیر لازم و گرم نکردن فضای آنها، کاهش زمان استحمام و هدر رفت آب گرم، استفاده از پرده های ضخیم در هنگام شب، حداقل استفاده از شومینه، استفاده حداقلی از بخاری برقی برای گرمایش، خاموش کردن لامپهای اضافی و روشنایی اتاق پس از ترک، استفاده از شعله مناسب برای پخت و پز و با کاهش روشنایی فضاهای عمومی مانند پارکینگ و راه پله به سهولت می توان از این چالش های احتمالی عبور کرد.

 قائم مقام اجرایی در امور شهرستانهای شرکت توزیع برق گیلان در مورد اقدامات انجام شده برای تحقق اهداف پایداری برق در  کشور و استان گفت:دراستان گیلان علاوه بر اجرای طرح تعدیل موقت یک در میان روشنایی معابر، جاده‌ها و اتوبان ها ،تفاهم‌نامه های لازم با صنایع برای کاهش مصرف و ممیزی ادارات و دستگاه‌های اجرایی منعقد شده است و پایش های لازم به صورت غیرملموس در حال انجام است.

 وی در بخشی دیگر درخصوص مراکز غیر قانونی استخراج رمز ارز( بیت کوین و…) هشدار داد و افزود: این مراکز به دلیل مصرف بیش از حد و غیر قانونی  باعث آسیب رسانی و تخریب شبکه می شوند که با هماهنگی لازم با مقامات قضایی این مراکز متخلف جمع‌آوری خواهند شد و با متخلفین طبق قانون برخورد می‌شود.

میری نرگسی یادآور شد: شماره تلفن ۱۲۱ برای جمع آوری  اطلاعات و اخبار اینگونه  مراکز غیرقانونی اختصاص دارد و مردم همیشه همراه می توانند با معرفی این مراکز به مقامات ذیصلاح به پایداری برق در سطح کشور و استان همراهی کنند و علاوه بر آن از پاداش  ویژه تعیین شده نیز برخوردار شوند.

قائم مقام اجرایی در امور شهرستانهای شرکت توزیع برق گیلان در پایان از مردم و مسوولان به خاطر همراهیها در پایداری برق کشور و استان تشکر و قدردانی کرد.

پاسخی بگذارید