به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان: با مشکل روبه‌رو می‌شویم، اگر…!

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان: با مشکل روبه‌رو می‌شویم، اگر…!

هاتف‌خبر – مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه در راستای حفظ پایداری شبکه‌ی سراسری برق، مدیریت مصرف برق باید در اولویت قرار بگیرد، گفت: در صورت تداوم مصرف بیش از حد گاز، نیروگاه‌ها با کمبود سوخت مواجه می‌شوند و پایداری شبکه‌ی برق دچار مشکل خواهد شد.
به گزارش «هاتف‌خبر» بهمن داراب‌زاده با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و افزایش مصرف گاز گفت: به علت سرمای زمستان، شاهد افزایش مصرف گاز در استان گیلان هستیم که در صورت تداوم این مصرف، نیروگاه‌ها با کمبود سوخت مواجه می‌شوند و پایداری شبکه‌ی برق نیز دچار مشکل خواهد شد. به همین دلیل همه باید تلاش کنیم تا با اطلاع‌رسانی به هنگام مصرف بهینه را در بخش برق، گاز و انرپی در جامعه نهادینه سازیم.

وی همچنین با اشاره به پایداری کامل شبکه‌های انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای گیلان افزود: هموطنان با اقداماتی ساده همچون خاموش کردن لامپهای اضافی در خانه و ادارات و یا کاستن یک درجه از دمای محیط، می‌توانند تا ۱۰ درصد مصرف برق و گاز استان را کاهش دهند و با همین اقدامات ساده و همکاری مردم سبب می‌شود تا مشکلی در تامین برق و گاز در استان در چند روز سرد سال به وجود نیاید.
داراب‌زاده همچنین گفت: اقدامات پیشگیرانه و فرهنگسازی درجهت جلوگیری از اعمال خاموشی برق ناشی از کمبود سوخت در نیروگاه‌ها باید به طور جدی پیگیری شود و همه باید احساس تکلیف و همکاری کنند تا با ایجاد حساسیت در این بخش بتوانیم از اعمال خاموشی ناشی از کمبود سوخت جلوگیری کنیم.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به فعال بودن شش نیروگاه تولید برق در استان گیلان، گفت: شش نیروگاه فسیلی شامل «سیکل ترکیبی پره‌سر»، «شهید بهشتی لوشان»، «سیکل ترکیبی گیلان»، «گیل و آذر ایرانیان»، «مولد کاسپین» و «مولد کیسم» از نیروگاه‌های فعال در استان گیلان هستند که با سوخت گاز، انرژی برق تولید می‌کنند.

پاسخی بگذارید