جشن آبانگان خجسته و گرامی.
مدرسه‌ی «پروفسور مریم میرزاخانی» در گیلان گشایش یافت

مدرسه‌ی «پروفسور مریم میرزاخانی» در گیلان گشایش یافت

هاتف‌خبر – مدرسه‌ی خیرساز «پروفسور مریم میرزاخانی» روز دوشنبه شانزدهم آبانماه ۱۴۰۱ با برگزاری آیینی ویژه با حضور مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان، دکتر اسماعیل ابراهیمی تکامجانی خیر مدرسه‌ساز، میرمسعودی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان و شماری از مسوواین استان در تالش به بهره‌برداری رسید.
به گزارش «هاتف‌خبر» مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان در آیین بهره‌برداری از این مدرسه از خیر مدرسه‌ساز دکتر اسماعیل ابراهیمی قدردانی کرد و گفت: این ساختمان با زیربنای ۱۸۰ مترمربع در قالب سه کلاس درس، یک کتابخانه و دو اتاق به همت خیر نیک‌اندیش دکتر اسماعیل ابراهیمی و با نظارت و مشارکت اداره‌ی کل نوسازی مدارس استان ساخته شده و تقدیم دانش‌آموزان عزیزمان گردیده است.
مهندس دقیق افزود: این مدرسه دوره‌ی دبستانی که در روستای سوست بخش کرگانرود شهرستان تالش قرار دارد، به نام زنده‌یاد «پروفسور مریم میرزاخانی» ریاضیدان نامی ایران نامگذاری شده است.


وی با تشریح خدمات ارزشمند نیکوکاران مدرسه‌ساز تصریح نمود: در مجموع ۸۰ مدرسه در شش سال گذشته با مشارکت خیران در شهرستان تالش به بهره‌برداری رسیده است که از این نظر می‌توان شهرستان تالش را الگویی برای کل کشور دانست.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان با تجلیل از خدمات چندین ساله سیدمرتضی مختاری مدیر آموزش و پرورش شهرستان تالش، گفت: در آخرین روز مدیریتی ایشان باید از خدمات ارزشمند وی در شهرستان تالش صمیمانه تشکر نمایم.
گفتنی است حدود ۳۹ هزار دانش‌آموز در مدارس دولتی و غیردولتی در سال تحصیلی جاری در شهرستان تالش به تحصیل می‌پردازند.

پاسخی بگذارید