«دریغ است ایران که ویران شود...»
متخلفانی که بیش از ۵۰۰ میلیون ریال به محیط زیست گیلان خسارت زدند، دستگیر شدند

متخلفانی که بیش از ۵۰۰ میلیون ریال به محیط زیست گیلان خسارت زدند، دستگیر شدند

هاتف‌خبر – به دنبال انتشار فیلم صید غیرمجاز ماهی به وسیله‌ی عده‌یی از صیادان غیرمجاز در رودخانه‌ی محسن‌آباد بندرکیاشهر، این متخلفان در کوتاهترین زمان ممکن دستگیر شده و به دستگاه قضایی معرفی گردیدند.
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی و امور رسانه‌ی اداره‌ی کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، اسماعیل حسین‌پور با اعلام این خبر گفت: به دنبال انتشار فیلم صید غیرمجاز و غیرقانونی ماهی به وسیله‌ی شماری از متخلفان صید در رودخانه‌ی سفیدرود در منطقه‌ی محسن‌آباد بندر کیاشهر با رصد و پایش یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان، در عملیاتی غافلگیرانه این صیادان غیرمجاز شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده‌ی یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان سپس اظهار کرد: متخلفان دستگیر شده با تنظیم سه مورد شکایت «یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان» و «اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه‌ی اشرفیه» برای پیگیریها و برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.


وی میزان خسارت وارد آمده از این متخلفان صید و شکار به محیط زیست را پانصد و ۲۰ میلیون ریال برآورد کرد.
اداره‌ی کل حفاظت محیط زیست استان گیلان همچنین امیدوار است با برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان صید و شکار از این پس شاهد کاهش اینگونه آسیب به محیط زیست استان شاهد باشیم.
گفتنی اینکه رودخانه‌ی سفیدرود شاهرگ حیاتی و حفاظت شده‌ی جنوب دریای کاسپین و از زیستگاه‌های بسیار مهم ماهیان استخوانی و خاویاری محسوب می‌شود که در مصب خود در قلب «پارک ملی بوجاق کیاشهر» به دریا می‌پیوندد.
این رودخانه در فصل مهاجرت و زادآوری آبزیان محل زندگی انواع سفید ماهیان، کپور ماهیان، ماهیان خاویاری و دیگر زیستمندان با ارزش دریایی است.
هر گونه صید در رودخانه‌ی سفیدرود ممنوع بوده و با متخلفان نیز برابر قوانین مرتبط برخورد قانونی خواهد شد.

پاسخی بگذارید