«پلاک‌کوبی شهر خلاق خوراک» در «روز رشت» با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران
«لوبیای سحرآمیز»؛ جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری آغاز شد

«لوبیای سحرآمیز»؛ جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری آغاز شد

   هاتف‌خبر – پوستر «بیست و دومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» با طرحی از داستان معروف‌ «لوبیای سحرآمیز» منتشر شده است.
به گزارش «هاتف‌خبر» سلمان طاهری طراح و تصویرساز این پوستر در باره‌ی اثر یاد شده توضیح می‌دهد: در طراحی پوستر این دوره از جشنواره‌ی قصه‌‌گویی باید خط پوستر دوره‌ی قبلی جشنواره حفظ می‌شد، از طرف دیگر شعار جشنواره که «آینده ساختنی است» را نیز باید در پوستر نمایش می‌دادیم که در پایان به قصه‌ی «لوبیای سحرآمیز» که جنبه‌ی بین‌المللی دارد، رسیدیم.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره بین‌المللی است و قصه‌ی «لوبیای سحرآمیز» هم در داستانهای عامیانه‌ی ما ایرانیها و هم در بیشتر کشورها شناخته شده است گفت: ایرانی بودن این استان برای مخاطب غیرایرانی نیز قابل درک است، به همین دلیل تلاش شد از عناصر ایرانی استفاده شود.


طرح این پوستر در باره‌ی رنگ آن نیز گفت: اگرچه موضوع جشنواره، کودک و نوجوان است اما شرکت‌کنندگان جشنواره بزرگسالان هستند، به همین دلیل سعی کردم فضای جدیتری را با استفاده از ترکیب رنگ وارد پوستر کنم.
این طراح درعین حال با بیان اینکه کودکان مخاطب اصلی قصه‌‌ها هستند، افزود: سعی کردیم حضور کودکان را نیز در پوستر حفظ کنیم و تلاش خواهیم کرد در طراحی‌ بخشهای دیگر از نمونه‌های تجمیعی و عروسکی نیز بهره ببریم.
طاهری خاطر نشان کرد: زمینه‌ی پوستر کِرِم رنگ، بقیه‌ی رنگها نیز مورد علاقه‌ی مردم بوده و به چشم مخاطب آشنا است. ابرها و کره‌ی زمین نیز با رنگ اصلی طراحی شده است.
گفتنی است «بیست‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» روزهای پایانی آذر ماه امسال(۱۳۹۸) در مرکز آفرینشهای فرهنگی – هنری تهران برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید