روزی که رادیو در ایران پا گرفت(با متن مراجعه کنید) «روز جهانی بهداشت» گرامی(مراجعه به خبر)
لایروبی رودخانه‌های ورودی به تالاب انزلی مورد تاکید قرار گرفت

لایروبی رودخانه‌های ورودی به تالاب انزلی مورد تاکید قرار گرفت

   هاتف‌خبر – مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در حاشیه‌ی بازدید از رودخانه‌های استان گیلان گفت: لایروبی مصب ورودی به تالاب انزلی و افزایش گذر قطعاً کاهش آسیبهای تالاب را به همراه خواهد داشت.
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گیلان، مهندس محمد حاج‌رسولیها گفت: با توجه به سیلاب سال ۱۳۹۷ و آسیبهایی که به رودخانه‌های استان وارد شد، به همت استانداری و مجموعه‌ی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان شیوه‌نامه‌ی ساماندهی رودخانه‌ها طراحی و تدوین شد که با کمک بخش خصوص انجام می‌گردد.
وی با تاکید به بررسی مهندسی رودخانه‌ها افزود: بدین منظور با توجه به موضوعات تخصصی مهندسی رودخانه، برای مشاهده‌ی عملکرد این شیوه‌نامه، مناطقی در شهرستانهای صومعه‌سرا، فومن و رشت مورد بازدید قرار گرفت.


مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به کمبودهایی که در زمینه‌ی لایروبی رودخانه‌های استان گیلان وجود دارد، اعلام نمود: لایروبی مصب ورودی به تالاب انزلی و افزایش گذر، قطعاً کاهش آسیب به تالاب را به دنبال خواهد داشت.
وی در پایان عنوان کرد: در این سفر موضوعات مرتبط با مهندسی رودخانه، تثبیت دیواره‌ها، رعایت حریم و بستر رودخانه‌ها به صورت نمونه مورد بازدید، بررسی و تاکید قرار گرفت.
گفتنی است استان گیلان دارای ۵۴ رشته‌ی رودخانه اصلی به طول حدود دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر است.

پاسخی بگذارید