به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
عملیات اجرایی ساخت دو هزار واحد مسکن برای محرومان گیلان آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت دو هزار واحد مسکن برای محرومان گیلان آغاز شد

هاتف‌خبر – دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور عملیات اجرایی ساخت دو هزار واحد مسکن برای محرومان استان گیلان را به صورت متمرکز استانی در روستای نرگستان شهرستان صومعه‌سرا کلنگ‌زنی نمود.
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی بنیاد مسکن استان گیلان، معاون رئیس جمهور در این مراسم با بیان اینکه وظیفه داریم همان اهدافی که مردم توقع داشتند را محقق کنیم، اظهار کرد: عملیات اجرایی ساخت دو هزار واحد مسکن محرومان امروز آغاز می‌شود و با شتابی که به روند کار این واحدها داده خواهد شد، به امید خدا در اسرع وقت آماده می‌گردد.
وی گفت: امیدواریم با حمایتهای بنیاد مسکن دو هزار واحد طرح تأمین مسکن محرومان تا ۹ ماه آینده آماده تحویل باشند.
مهندس عزیزالله مهدیان معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در این آیین گفت: نهادهای حمایتی همچون کمیته‌ی امداد و بهزیستی با همکاری دیگر نهادهای مربوطه در مناطق مختلف درصدد شناسایی افراد نیازمند واجد شرایط برای بهره‌مندی از طرح مسکن محرومان هستند.
وی تسریع در روند ساخت مسکن محرومان در کشور را ضروری دانست و افزود: با توجه به اینکه تامین مسکن در سریعترین زمان برای قشرهای نیازمند و محروم جامعه به عنوان اصل ضروری تلقی می‌شود، باید در روند ساخت این واحدهای مسکونی سرعت بخشید.


عزیزالله مهدیان تاکید کرد: تسریع در این اقدام در دستور کار قرار داده شده و برای آن تلاش می‌کنیم.
معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور از برنامه‌ریزی برای ساخت دو هزار مسکن محرومان در گیلان به عنوان یک برنامه‌ی ارزشمند یاد کرد و تصریح نمود: براساس برنامه‌ریزی و هماهنگی انجام شده عملیات اجرایی دو هزار واحد مسکونی محرومان در مناطق مختلف استان گیلان آغاز می‌شود که در تلاش هستیم به زودی هم به اتمام برسند.
همچنین روابط عمومی بنیاد مسکن استان گیلان از امضای تفاهمنامه‌ی طرح تأمین دو هزارواحد مسکن محرومان استان گیلان با حضور دکتر نوبخت و مهندس مهدیان معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، دکتر زارع استاندار گیلان، مهندس محمد اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان و برخی از مدیران کل استان در تالار غدیر استانداری خبر داد.
این تفاهمنامه در راستای تأمین مسکن برای خانوارهای نیازمند و بدونسرپناه مناسب در روستاهای استان گیلان، بین سازمان برنامه و بودجه کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری گیلان منعقد گردیده است.
هدف این تفاهمنامه ساخت دو هزار واحد مسکونی با متوسط مساحت ۶۰ مترمربع است که جامعه‌ی هدف آن خانوارهای کم‌درآمد و آسیب‌پذیر در مناطق روستایی و شهرهای دارای ظرفیت استقرار دائم جمعیت شامل خانوارهای دارای واحدهای مسکونی غیرمقاوم و در معرض خطر و خانوارهای محروم بدون مسکن مناسب خواهد بود.


در این نشست مهندس مهدیان معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه همه‌ی این توافقنامه‌ها در یک برنامه‌ی زمانبندی شده به اجرا می‌آید و بر نحوه‌ی اجرای آنها نظارت می‌شود، گفت: به امید خدا عملیات اجرایی این واحدها در موعد مقرر به پایان می‌رسد.
وی بیان کرد: از ۵۶ هزار واحد مسکونی برای محرومان در مناطق روستایی، ۲۰ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است. مهندس مهدیان تصریح کرد: در هر استانی به فراخور نیاز موجود در آن، تعدادی واحد مسکونی برای قشرهای مستمند و کم‌درآمد که بیشتر زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند، ساخته می‌شود.
معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور سپس یادآور شد: امسال در مناطق روستایی برای ساخت مسکن محرومان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه و ۲۵۰ میلیون ریال نیز تسهیلات بلاعوض از طریق سازمان برنامه و بودجه پرداخت می‌شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: با مشارکت مردم و نیکوکاران ساخت مسکن محرومان ظرف یکسال انجام شده و تحویل می‌گردد.

پاسخی بگذارید