«هاتف» سه‌شنبه دوم دیماه ۱۳۹۹
ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان به یکهزار و ۴۶۰ دانشجو رسید

ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان به یکهزار و ۴۶۰ دانشجو رسید

هاتف‌خبر – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تأمین و خریداری یک دستگاه آپارتمان خوابگاهی دانشجویان با اعتبار ۲۷ میلیارد تومان خبر داد و گفت: با احتساب این خوابگاه دانشجویی، فضای خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به یکهزار و ۴۲۰ نفر افزایش ‌یافته است.
به گزارش «هاتف‌خبر» از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وبدا)، دکتر ارسلان سالاری از خرید یکدستگاه خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و گفت: این خوابگاه دو هزار و ۵۹۰ مترمربع مساحت دارد و در شش طبقه ساخته ‌شده و دارای ۱۸ واحد دو خوابه و هشت واحد سه‌خوابه است.
وی با مهم برشمردن تامین خوابگاه جدید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افزود: در این خوابگاه دانشجویی که بیش از ۲۷۰ میلیارد ریال خریداری ‌شده، حداقل ۲۲۰ دانشجو می‌توانند اسکان داده شوند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قدردانی از مساعدتهای سازمان برنامه ‌و بودجه و همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت تخصیص اعتبارات برای تملک خوابگاه دانشجویی در شأن دانشجویان، گفت: در یکسال اخیر دولت توجهی ویژه به بخش بهداشت، درمان و مقوله‌ی آموزش و امور دانشجویی داشته که شایسته‌ی تقدیر است.
دکتر سالاری با بیان اینکه یکی از اصلیترین معضلات در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کمبود خوابگاه دانشجویی بود، خاطر نشان کرد: از زمانی که من در این دانشگاه دانشجو بوده‌ام تاکنون، اتاقی به فضای خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اضافه نشده و این بسیار تأمل‌برانگیز است.


وی با اشاره به‌ضرورت تأمین خوابگاه مورد نیاز برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: خوابگاه‌های موجود، علاوه بر اینکه مستهلک و قدیمی بودن، فضایی برای پذیرش دانشجویان جدید نداشتند و بعضاً دانشجویان در خوابگاه‌های مشارکتی اسکان می‌یافتند ازاین ‌رو دانشگاه همیشه شرمنده‌ی دانشجویان بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان با بیان اینکه تاکنون یکهزار و ۲۴۰ نفر از دانشجویان در خوابگاه‌های مشارکتی و ملکی اسکان داشتند، گفت: با راه‌اندازی خوابگاه جدید دانشجویی در گیلان، ظرفیت خوابگاه‌ دانشجویان این دانشگاه به یکهزار و ۴۶۰ نفر افزایش خواهد یافت.

پاسخی بگذارید