به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
شهر خلاق خوراک‌شناسی و ترمزی به نام «کروناویروس»

شهر خلاق خوراک‌شناسی و ترمزی به نام «کروناویروس»

   هاتف‌خبر – × علیرضا قانع – در دوره جدید مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت یکی از برنامه های محوری توجه به فعالیتهای مرتبط با شهر خلاق خوراک شناسی رشت بوده و در طول سال ۱۳۹۸ برنامه هایی متنوع و جذاب در این زمینه برگزار شد. اوج این برنامه ها در روز رشت بود که جمعیتی را در پیاده راه هسته مرکزی شهر رشت گرد آورد که تقریباً در این شهر بی نظیر و کم سابقه بود اما متاسفانه این برنامه های جذاب در اسفند ماه با سدی به نام کروناویرس مواجه شد.
بحران جهانی کرونا رشت را نیز تحت تاثیر قرار داد و فعالیتهای منسجم شهر خلاق خوراک شناسی رشت قدری به حاشیه رفت اما برنامه ریزی همچنان برای تدارک موضوعات مرتبط ادامه یافت و همچنان تداوم دارد.
در دورانی که همگان تشویق به خانه ماندن شدند، ورود به فضای مجازی و بهره گیری از ظرفیت شبکه های اجتماعی سبب شد تا در دوران بحران کرونا مدیریت برنامه های یونسکو در شهر خلاق خوراک شناسی رشت از این فرصت بهره جوید و به تهیه، تولید و برنامه های آنلاین بپردازد.
یکی از برنامه ها هم حضور در سه وبینار مختلف با شرکت مدیران شهرهای خلاق خوراک بوده است.
سومین برنامه وبینار با حضور ۳۰ کشور برگزار شد و اینجانب به عنوان نماینده رشت هم یکی از سه سخنران این وبینار بودم و در سخنانم به بحران کرونا و برنامه های پیش رو اشاره کردم.
سخنران شهر یانگجو -شهری که یکبار میهمان رشت هم بود- نیز در این وبینار عنوان کرد که در پیاده راه این شهر فیلمهای تهیه شده از شهر خلاق خوراک سراسر جهان به نمایش گذاشته شد و من پیشنهاد کردم که این فیلمها به طور همزمان در همه شهرهای خلاق خوراک به نمایش در آید که مورد استقبال شرکت کنندگان نیز قرار گرفت.
به هر حال شهروندان شریف رشت باید بدانند فرآیندی که برای توسعه فعالیتهای شهر خلاق خوراک تدارک دیده شده است، علی رغم بحران کرونا، فروکش نکرده و این مدیریت در تلاش است تا بهترین برنامه ها را برای توسعه فعالیتهای مرتبط با شهر خلاق خوراک شناسی رشت تدارک و اجرا نماید.
به امید خدا این برنامه ها در آینده نزدیک اطلاع رسانی می شود.

علیرضا قانع
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت

پاسخی بگذارید