جشن آبانگان خجسته و گرامی.
شهردار رشت در بازدید از بوستانهای شهر تاکید کرد؛ فاز دوم بوستان سالار مشکات تا پایان هفته به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار رشت در بازدید از بوستانهای شهر تاکید کرد؛ فاز دوم بوستان سالار مشکات تا پایان هفته به بهره‌برداری می‌رسد

هاتف‌‌خبر – سیدامیرحسین علوی شهردار رشت با صدور دستور ویژه برای ایجاد فضای ورزشی مخصوص بانوان در بوستان مفاخر گفت: فاز دوم پارک سالار مشکات هم باید تا پایان هفته آماده‌ی افتتاح شود.
به گزارش «هاتف‌خبر» از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، با توجه به کمبود فضاهای ورزشی ‌و بوستانهای مخصوص بانوان و دستور ویژه‌ی شهردار رشت برای اختصاص فضاهای ویژه به بانوان در مناطق مختلف شهر روز جمعه ۲۷ آبانماه ۱۴۰۱ سیدامیرحسین علوی از بوستان مفاخر رشت بازدید کرد.
در این بازدید مقرر گردید که قسمتی از بوستان مفاخر رشت برای فضای اختصاصی بانوان در نظر گرفته شود، همچنین شهردار رشت دستور داد نسبت به تجهیز این قسمت از بوستان به ستهای ورزشی، میز شطرنج، میز پینگ‌پنگ و تجهیزاتی همچون موارد گفته شده، اقدام گردد.


علاوه بر این موارد با توجه به وجود یک ساختمان نیمه‌کاره در وسط بوستان مفاخر و طبق تفاهمنامه‌ی شهرداری و اداره‌ی کل منابع طبیعی استان گیلان مقرر گردید که شهرداری منطقه‌ی چهار با هماهنگیهای لازم این ساختمان را از اداره‌ی کل منابع طبیعی تحویل گرفته و برای تعریف کاربری فرهنگی مناسب با بوستان آنرا بازسازی نماید.
بازدید میدانی از دو بوستان دیگر واقع در محدوده‌ی پل تالشان از دیگربرنامه‌‌ی شهردار رشت بود که در آن سیدامیرحسین علوی پیگیری ادامه‌ی اجرای پروژه‌ی بوستان نوبنیاد ابن‌سینا و بازگشایی آن در اسرع وقت را مورد تاکید قرار داد و دستورات لازم برای تسریع در نصب ستهای ورزشی خریداری شده، میز پینگ‌پنگ و ایجاد فضای سبز را صادر نمود.


شهردار رشت در ادامه‌ی بازدیدی خود از پل خشتی چمارسرا هم با توجه به اینکه سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری رشت کار بازسازی و مرمت این پل را در دستور کار دارد، تاکید کرد که محوطه‌ی بیرونی و حاشیه‌یی آن به وسیله‌ی شهرداری منطقه‌ی چهار پس از مشخص شدن مالکیت عرصه بازپیرایی شود.
شایان گفتن است، بهره‌برداری از فاز دوم بوستان سالار مشکات تا پایان هفته هم از تاکیدات مهم شهردار رشت در بازدیدهای به عمل آمده در این روز بود.

پاسخی بگذارید