به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
سرباز وطنم همه ایران از تو پوزش می‌خواهد

سرباز وطنم همه ایران از تو پوزش می‌خواهد

من حامد اکبری سرٖ دروازه دولت شیفتم بود…
خیلی‌ها این صدای سربازمان را شنیدند ازلحظه‌ای که این کلیپ سیلی خوردن سرباز وطن در فضای مجازی دست به دست شده بارها با حسرت و آه تماشایش کردم.
واقعاً جای حسرت و دریغ دارد. جوانت را بزرگ بکنی،هزینه تحصیلاتش را بدهی، هزینه میلیونی خرج دو سال خدمت سربازی‌اش را تقبل بکنی بعد از اینکه پایان خدمتش را هم گرفت برای اینکه دو سال خدمتش را در سابقه بیمه‌اش بگنجاند باید ما به تفاوت پول بیمه را هم از جیب بپردازد؟!!
سرباز ما در سر خیابان به خاطر انجام وظیفه‌ای که قانونگذار برایش تعیین کرده در جلو دیدگان مافوقش و رهگذاران توسط یک نفر به اصطلاح نماینده مجلس کتک بخورد برای چی و چرا؟!!
در این هوای سرد زمستانی در این هوای آلوده تهران ساعتها سرخیابان به خاطر ایجاد نظم به ایستد و به دلیل ویروس کرونا مجبور شود ساعتها ماسک برصورت داشته باشد ماسکی که زدنش باهمه ضرورتهایش وقتی چند ساعت زده باشی موجب کم شدن اکسیژن خون بدن می‌شود و یقیناً خستگی آدم را چند برابر می‌کند و سربازهای ما در این سنین یقیناً همه فکرشان مشغول برنامه‌ریزی برای بعد از خدمت می‌باشد که آیا در این آشفته بازار جامعه می‌تواند بعد از خدمت شغلی مناسب برای خودش پیدا کند، این فکرها و دغدغه‌ها یقیناً خستگی و آشفتگی ذهنی مضاعفی به او می‌دهد در این حال و هوا توسط یک شخص قانونگذار مورد توهین و تحقیر کتک‌کاری قرار گیرد؟!!
نماینده‌ای که باید در مجلس قوانینی تصویب کند تا بتواند شرایط زندگی جوانان را بهبود ببخشد و برای همین قانون‌نویسی حقوق و مزایای خوبی هم دریافت می‌کنند بعد این نماینده در جامعه خلاف آشکار بکند و به خاطر اخطار به حق سرباز از ماشین پیاده بشود و زیر گوش سر ما برده سربازمان سیلی بزند جامعه چگونه می‌تواند از این عمل زشت وغیر جوانمردانه این به اصطلاح نماینده چشمپوشی کند؟
وجداناً اگر جای این سرباز را با آن نماینده مجلس با هم عوض کنیم و سرباز به گوش نماینده سیلی می‌زد چه عواقبی در انتظارش بود؟ آیا سرباز را عامل اجیر شده، فریب خورده، بیمار روانی و… نمی‌گفتند و برای اینکه درس عبرتی برای دیگران شود برایش اشد مجازات در نظر نمی‌گرفتند؟ به فرض اینکه نماینده ازخودگذشتگی می‌کرد و از حقش می‌گذشت طبق قانون نظام وظیفه حداقل چند ماه بازداشتی و چندین ماه اضافه خدمت در انتظار سربازنبود؟ حالا…
اگر جامعه از مجلسیان انتظار داشته باشد که رای به عدم صلاحیت این نماینده مجلس بدهند اصلاً تقاضای زیادخواهی نمی‌باشد.
اگر مردم سبزوار بخواهند رای خود را از این نماینده خاطی پس بگیرند حداقل واکنش و پوزش‌خواهی از این جوان سرباز وطن می‌باشد.
سربازان وطن پاره تن این دیار هستند، آنان را عزیز بداریم.

از طاهرگوراب گیلان
محمد عین‌الله‌زاده۹۹/۱۱/۵

پاسخی بگذارید