به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
ستاره‌هایی که در «زمین» می‌درخشند!

ستاره‌هایی که در «زمین» می‌درخشند!

هاتف‌خبر – سیدحسین ضیابری سیدین – پس از همه‌گیری ویروس مهلک کرونا در جهان از گوشه و کنار این کره‌ی خاکی انسانهایی برخاستند و در حد توان و امکاناتشان به کمک مردم و بیماران رنجیده از آسیب این ویروس پرداختند.
در این مطلب قصد بر این نیست که به رفتارشناسی دارندگان ثروت و پول در خارج از مرزهای این کشور با دارندگان ثروت و مکنت داخل مرزها پرداخته شود بلکه تنها نگاهی گذرا به یک واقعیت موجود افکنده می‌شود.
به دنبال انتشار این خبر هولناک شماری از ستاره‌های درخشان جهان در زمینه‌های سینما، تلویزیون، فرهنگ، هنر، فضای دیجیتال و حتی ورزشکاران با مشارکت مالی در زمینه‌ی مبارزه‌ی جهانی با کروناویروس در پیامهایی جداگانه از مردم خواسته‌اند تا به هر شیوه‌ی ممکن سهم خود را در این مبارزه ادا کنند.
بیل گیتس بیانگذار شرکت مایکروسافت مبلغی از دارایی خود را برای کمک به موسساتی که در زمینه‌ی مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند، اختصاص داد و در پیامی تاکید کرد: با مردم سراسر جهان به دلیل نگرانیها از شیوع کرونا، همدردی می‌کند.
تام‌ هنکس پس از بهبودی از کمک خود به بیماران کرونایی خبر داده است.
شماری دیگر از ستاره‌های سینما از همکاری خود در مبارزه با این ویروس خبر دادند اپرا وینفری مجری مشهور آمریکایی ۱۰ میلیون دلار از ثروتش را برای کمک به حل بحران شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید اختصاص داد.
ستاره‌های فوتبال جهان هم در برابر کرونا صف‌آرایی کردند.
کاسمیرو ستاره برزیلی برای تولید ششهزار ماسک کمک مالی کرد و در زادگاه خود سائوخوزه دوس کامپوس به بیمارستانها، مراکز بهداشتی و مراکز قرنطینه کمک نمود.
لیونل مسی این ستاره‌ی آرژانتینی مبلغ یک میلیون یورو را به «کلینیک دو بارسلونا» و یک مرکز پزشکی دیگر در آرژانتین اختصاص داده است. این پول در خرید مواد مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا هزینه می‌شود. لیونل مسی تصمیم گرفته است همچنین مبلغی را به این موضوع در آینده اختصاص دهد.
ستاره‌های بارسا هم با این باشگاه توافق کردند که حقوق خود را کاهش دهند تا دستمزد کارمندان باشگاه بارسلونا بدون مشکل پرداخت شود.
سرمربی تیم منچسترسیتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در اسپانیا یک میلیون یورو اهدا کرد. پپ گاردیولا این پول را به حساب کمپینی که به وسیله‌ی دانشکده‌ی پزشکی بارسلونا و بنیاد فرشته سولیل دانیل اداره می‌شود، واریز کرده است.
این مبلغ برای کمک به خرید تجهیزات پزشکی و تجهیزات محافظتی اختصاص خواهد یافت.
کیلین امباپه ستاره‌ی پاریسن ژرمن مبلغ بسیاری را به یک موسسه اهدا کرده است. البته خواسته که رقم دقیق این مبلغ فاش نشود.
کریستیانو رونالدو این ستاره‌ی برجسته‌ی پرتغال یک میلیون یورو به بیمارستانهای پرتغال برای مقابله با ویروس کرونا کمک کرده است.
نیمار ستاره برزیلی پاریسن ژرمن نیز برای مبارزه با ویروس کرونا مبلغ ۸۸۱ هزار یورو کمک کرده است.
به این فهرست بالا بلند باید هنرمندان مشهور و معروف کره‌ی جنوبی و برخی کشورهای اروپایی را نیز افزود که نه تنها مجال معرفی همه آنها وجود ندارد بلکه امکان جمع‌آوری اطلاعات لازم در این زمینه هم به طور کامل مقدور نیست تنها باید به این نکته اشاره کرد که ویروس کرونا در همه جای جهان آنقدر جدی گرفته شده که ستاره‌ها برای درخشیدن بیشتر به کمک مردم آمده‌اند و سهم و دین خود را با سالها تشویق مردم از آنها، ادا کرده‌اند.
حالا این فهرست بالا بلند را با عکس‌العمل و نوع برخورد ستاره‌های سینما، تلویزیون و… خودمان مقایسه کنیم.

بدون شک نام ستاره‌هایی که این روزها در «زمین» درخشیدند از هر جهانی آمده‌ باشند چه جهان هنر، چه ادبیات، چه ورزش و چه سینما، هرگز از یاد مردم  پاک نخواهند شد و خاطره‌ی زیبای آنها همیشه در اذهان باقی خواهد ماند.

 

پاسخی بگذارید