روزی که رادیو در ایران پا گرفت(با متن مراجعه کنید) «روز جهانی بهداشت» گرامی(مراجعه به خبر)
رئیس دانشگاه گیلان: همکاری بین‌رشته‌‌های مختلف در انجمنهای علمی دانشجویی ارزشمند است

رئیس دانشگاه گیلان: همکاری بین‌رشته‌‌های مختلف در انجمنهای علمی دانشجویی ارزشمند است

   هاتف‌خبر- رئیس دانشگاه گیلان در دیدار با دبیران انجمنهای علمی دانشجویی، همکاری بین رشته‌های مختلف در انجمنهای علمی دانشجویی را بسیار مفید ارزشمند توصیف کرد.
به گزارش «هاتف‌خبر» دبیران انجمنهای علمی دانشجویی دانشکده‌های مختلف دانشگاه گیلان این هفته با دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان دیدار و گفت‌وگو کردند.
در آغاز این نشست دکتر فاطمه کریمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان از اهمیت و نقش انجمنهای علمی دانشجویی و تاثیر آنها در بدنه‌ی دانشجویی دانشگاه و چشمگیر بودن تعداد فعالان در این زمینه سخن گفت.
پس از وی دبیر کل انجمن علمی دانشجویی دانشگاه گیلان گزارشی از فعالیتها و دستاوردهای انجمنهای علمی دانشجویی در سال گذشته‌ی تحصیلی ارائه کرد و به برنامه‌ها و خط مشی این تشکل دانشجویی در سال تحصیلی پیش‌رو نیز پرداخت.
سپس هر یک از دبیران انجمنهای علمی دانشکده‌های مختلف دانشگاه گیلان درخواستها و طرحهای خود را مطرح کردند.


در ادامه نیز دکتر احمد رضی در پاسخ به درخواستها و طرحهای پیشنهاد شده‌ی انجمنهای علمی دانشجویی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات جامعه در تخصص‌گرایی افراطی است در حالی که امروزه برای حل مسائل پیچیده نیاز به نگاه چند رشته‌یی و میان رشته‌یی وجود دارد.
رئیس دانشگاه گیلان همکاری بین رشته‌های مختلف در انجمنهای علمی دانشجویی را ارزشمند و مفید دانست.
وی با سپاسگزاری از فعال بودن انجمنهای علمی دانشجویی در طول تابستان و حضور مستمرشان حتی در تعطیلات، خصوصیت و ویژگیهای بارز انجمنهای علمی را یکسان بودن مسیر این تشکل با هدف و ماموریت اصلی دانشگاه که تحصیل علم و دانش است برشمرد و گفت: انجمنهای علمی جزو گسترده‌ترین و متنوع‌ترین تشکلهای دانشجویی هستند که اعضای انجمن علمی هم مهارت تخصصی رشته‌ی مربوط به خود را تقویت می‌کنند و هم مهارتهای عمومی همچون مهارتهای ارتباطی، کسب و کار، تبلیغات و بازاریابی که تاثیری بسیار مثبت بر آینده‌ی افراد و جامعه دارد را، فرا می‌گیرند.
رئیس دانشگاه گیلان در این نشست تاکید کرد: در پایان ضمن تشکر از زحمات انجمنهای علمی و دستاوردهایشان در سطح کشور، معرفی و شناساندن دانشگاه گیلان را در بین دانشگاه‌های کشور و کسب کرسی‌های اتحادیه‌های کشوری را ارزشمند و مفید می‌دانم.

پاسخی بگذارید