روزی که رادیو در ایران پا گرفت(با متن مراجعه کنید) «روز جهانی بهداشت» گرامی(مراجعه به خبر)
دیدگاه مدیر عامل شرکت آبفار گیلان درباره‌ی خبرنگاران؛ خبرنگاران حلقه‌ی ارتباطی مردم و مسوولان هستند

دیدگاه مدیر عامل شرکت آبفار گیلان درباره‌ی خبرنگاران؛ خبرنگاران حلقه‌ی ارتباطی مردم و مسوولان هستند

   هاتف‌خبر – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان در آیین تجلیل از خبرنگاران این استان به مناسبت فرا رسیدن «روز خبرنگار» گفت: خبرنگاران حلقه‌ی ارتباطی مردم و مسوولان هستند که خدمات دولت را به نحو مطلوب منعکس می‌کنند.
به گزارش «هاتف‌خبر» مهندس محب‌علی رنج‌ور افزود: خبرنگاری شغلی سخت و حساس است که جز با عشق و علاقه میّسر نمی‌شود.
وی در بخشی دیگری از سخنانش در باره‌ی وضعیت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه از دو هزار و ۵۶۸ روستای گیلان دو هزار و ۶۰ روستا بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارند، گفت: هم‌اکنون یکهزار و ۶۷۸ روستا نیز زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان هستند.
مدیر عامل شرکت آبفار استان گیلان شاخص بهره‌مندی روستاهای این استان از آب آشامیدنی را ۷۷ درصد اعلام کرد و افزود: این رقم دو درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

مهندس رنج‌ور طول خطوط آبرسانی روستایی استان گیلان را ۲۲ هزار کیلومتر و حجم مخازن ذخیره‌ی آب را ۱۶ هزار و ۵۰۰ مترمکعب عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه گیلان سومین استان متراکم کشور است به ازای هر خانوار ۷۵ متر لوله‌گذاری آب آشامیدنی انجام می‌شود که این عدد ۲٫۵ برابر میانگین کشوری است.
وی هزینه‌ی اجرای طرحهای آبرسانی روستایی استان گیلان را دو برابر متوسط کشوری عنوان کرد و افزود: در سال ۹۷ بیش از ۱۱۳ میلیارد تومان اعتبار از ردیفهای ملی و استانی برای تامین آب آشامیدنی روستایی استان مصوب شد که تاکنون ۵۴ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.
مهندس رنج‌ور گفت: خوشبختانه در سال ۹۸ تنها از محل اعتبارات ملی ۱۲۸ میلیارد تومان به شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان ابلاغ شده که نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش داشته است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان از افتتاح طرح تامین آب آشامیدنی ۲۴ روستای گیلان با جمعیتی افزون بر ۱۵ هزار نفر در «هفته‌ی دولت» امسال خبر داد و افزود: ۱۳ میلیارد تومان برای آبرسانی به این روستاها هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه به منظور رفع کمبود آب آشامیدنی روستاهای زیرپوشش ۱۵۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تامین آب افزوده شده است، تصریح کرد: به منظور رفع مشکل کمیّت و کیفیت آب آشامیدنی روستاهای جلگه‌یی شهرستانهای رشت، صومعه‌سرا و شرق گیلان ۱۱۳۰ لیتر آب از فاز دوم تصفیه‌خانه‌ی سنگر وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.


رنج‌ور در بخشی دیگر از سخنانش به تفاوت قیمت تولید و فروش آب نیز اشاره کرد و آن را یکی از چالشهای بزرگ شرکت آبفار دانست و گفت: قیمت تمام شده‌ی تولید یک مترمکعب آب یکهزار و ۱۰۰ تومان است اما پولی که مشترک بابت آن پرداخت می‌کند تنها ۲۰۰ تومان خواهد بود.
وی با بیان اینکه کاهش دبی چشمه‌ها نیز مشکلاتی را در تامین آب آشامیدنی روستاهای مناطق کوهستانی ایجاد کرده است، افزود: در سال گذشته به منظور جبران کمبود آب این روستاها سه هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب از طریق تانکرهای سیار شرکت آبفار گیلان توزیع شد.
مدیر عامل شرکت آبفار استان گیلان در پایان سخنانش با اشاره به پیشرفت ۵۳ درصدی طرح جامع آبرسانی به یکهزار روستای گیلان گفت: تاکنون در قالب این طرح به ۸۱۹ روستای استان آبرسانی گردیده که اعتبار هزینه شده برای این طرح ۳۵۰ میلیارد تومان است و برای تکمیل عملیات اجرایی طرح جامع آبرسانی به یکهزار روستای استان گیلان به ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
گفتنی است در پایان این آیین با اهدای هدیه و لوح سپاس از بیش از ۸۰ خبرنگار فعال در نشریات، خبرگزاریها، پایگاه‌های خبری و صدا و سیمای گیلان تجلیل شد.

پاسخی بگذارید