زندگی زیباتر می‌شود، اگر به اندازه‌ی برگهای پاییز  برای هم‌ بهترین را آرزو کنیم.
«دهه‌ی فجر» امسال به ۵۰ روستا و ۸۷ واحد صنعتی گیلان گازرسانی شد

«دهه‌ی فجر» امسال به ۵۰ روستا و ۸۷ واحد صنعتی گیلان گازرسانی شد

   هاتف‌خبر – مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان گفت: همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۵۰ روستا و ۸۷ واحد صنعتی از نعمت گاز بهره‌مند شدند.
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی شرکت گاز استان گیلان، حسین اکبر افزود: برای گازرسانی به این ۵۰ روستا افزون بر۲۱۱ کیلومتر عملیات شبکه‌گذاری انجام شده و اعتباری برابر با ۱۲۰میلیارد ریال هزینه شده است که با انجام آن امکان بهره‌مندی بیش از دو هزار و ۵۰۰ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی فراهم گردید.


وی ادامه داد: با بهره‌مندی این تعداد خانوار از نعمت گاز در «دهه‌ی فجر» تعداد خانوارهای بهره‌مند از گاز طبیعی در استان گیلان به ۸۳۱ هزار خانوار رسیده و درصد بهره‌مندی خانوارهای گیلانی از نعمت گاز به ۹۷٫۶ درصد افزایش یافت.
مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان همچنین اظهار نمود: هم‌اکنون عملیات گازرسانی به ۵۷ روستای دیگر در دست اجرا است که در صورت تامین بودجه در سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.
مهندس اکبر همچنین از گازرسانی به ۸۷ واحد صنعتی عمده در استان با اعتباری افزون بر ۲۱ میلیارد ریال در این دهه خبر داد و اظهار نمود: گازرسانی به این واحدها سبب صرفه‌جویی ۱۲ میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی شده است.
وی در پایان از اجرای عملیات گازرسانی به ۶۲ واحد صنعتی عمده‌ی دیگر با اعتباری افزون بر ۲۳ میلیارد ریال خبر داد و اظهار نمود: گازرسانی گسترده در استان زمینه‌ی رونق کسب و کار کارگاه‌های کوچک و محلی در روستاها و مناطق دوردست را نیز فراهم ساخته است.

پاسخی بگذارید