روزی که رادیو در ایران پا گرفت(با متن مراجعه کنید) «روز جهانی بهداشت» گرامی(مراجعه به خبر)
دستگاه زباله کوب جدید در دفنگاه سراوان به کارگیری می شود

دستگاه زباله کوب جدید در دفنگاه سراوان به کارگیری می شود

   هاتف خبر –  شهردار رشت‌ از استفاده از یکدستگاه زباله کوب جدید در لندفیل سراوان در آینده یی بسیار نزدیک خبر داد.
به گزارش “هاتف خبر”  از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج محمدی عصر روز چهارشنبه در بازدید از دفنگاه زباله سراوان گفت: امروز به دنبال یک دوره طولانی پس از خرید یک دستگاه زباله کوب (کمپکتور) موفق به ترخیص آن از منطقه ی آزاد انزلی شده ایم که برای استفاده در مقر سایت دفنگاه سراوان در نظر گرفته شده است.

   وی در زمینه ی عملکرد این دستگاه اذعان کرد: این ماشین می تواند حجم زباله ها را به شدت کاهش داده و تا یک سوم(بسته به نوع زباله) تقلیل دهد.

   شهردار رشت با اشاره به قدرت کوبش و عملکرد مناسب کمپکتور افزود: این دستگاه، جرم حجمی زباله را بین دو تا سه برابر افزایش می دهد که با استفاده از آن می توان بیش از دو برابر در فضای مکان انباشت زباله صرفه جویی کرد.

   دکتر حاج محمدی چنین اتفاقی را در نوع خود در سراسر کشور بسیار نادر و کم نظیر توصیف کرد و گفت: رشت دومین شهر کشور است که از زباله کوب استفاده می کند.

   شهردار رشت همچنین قیمت این دستگاه را بیش از هفت میلیارد تومان با هزینه های حمل و ترخیص عنوان کرد و یادآور شد: این دستگاه که پس از تلاشهای فراوان و با حمایتهای دولت خریداری شده قابلیتهای فراوانی دارد و می تواند در ساماندهی دفنگاه بسیار موثر واقع شود.

   دکتر حاج محمدی درباره ی ساخت تصفیه خانه شیرابه ی زباله سراوان نیز اظهار کرد: تلاشها برای به سرانجام رسیدن هرچه سریعتر کارخانه ی تصفیه ی شیرابه نیز با جدیت ادامه دارد.

   وی از استمرار بازدید هفتگی شهرداری رشت از منطقه ی سراوان نیز خبر داد و تصریح کرد: گزارشهای دریافت شده از این بازدیدها نیز حاکی از و هم افزایی لازم به منظور به ثمر رسیدن پروژه ی یاد شده است.

   شهردار رشت سپس بیان کرد: هم اکنون تجهیزات تصفیه خانه خریداری شده و در محل احداث استقرار یافته است بدیهی است که با نصب تاسیسات و بهره برداری از این سیستم تصفیه، خروجی تصفیه شده شیرابه های زباله که به رودخانه میدریزد  از طرفی پیش از تصفیه منشای اصلی آلودگیهای دو رودخانه ی رشت نیز بوده، حذف شده و آلایندگی دفنگاه سراوان به مراتب کاهش خواهد یافت.

   حاج محمدی اضافه کرد: سمپاشی مستمر و پایشهای لازم به منظور جلوگیری از تکثیر حشرات موذی نیز در حال انجام است.

شهردار رشت در پایان با قدردانی از تلاشها و زحمات شبانه روزی ریاست و پرسنل خدوم سازمان پسماندها افزود: تلاشهای این افراد در راه کنترل آلودگیهای زیست میحطی و حفاظت از محیط زیست ستودنی است.

   گفتنی است شاهرخ طلیسگر سرپرست معاونت خدمات شهری، علیرضا حاجی پور رئیس سازمان‌ مدیریت پسماندهای شهرداری، حامد بشر دانش مدیر خدمات شهری و علیرضا قانع سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل در این بازدید شهردار رشت را همراهی می کردند.

پاسخی بگذارید